Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Sağlıkta değişim rüzgarı!


Yeni uygulama kapsamında bir ay içinde Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’ne ilimizdeki tüm sağlık hizmetlerinin en üst pozisyonunda yetkili olacak bir il müdürü atanacak.

Yeni sistem

Sağlıktaki yeni sistem, bir anlamda eski uygulamaya dönüş oluyor. Sağlık hizmetlerinin tüm sorumlusu yeni atanacak olan il sağlık müdürü olacak. Kamu Hastaneleri Başkanlığı, Halk Sağlığı Başkanlığı ve diğer birimler sağlık müdürünün alt kadrosu olarak hizmet verecekler.

Müdür kim olacak?

Sağlıktaki yeni uygulamaya 25 Kasım tarihine kadar geçilmiş olacak. Kulislerde yeni il sağlık müdürünün kim olacağı konusunda iki isim geçiyor. Bu isimlerden biri mevcut İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, diğer isim ise Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Salih Sağlam.

Dışarıdan bir isim

Bu arada kulislerde, Sakarya dışından bir ismin Sakarya’nın yeni il sağlık müdürü olmak için çalışma yaptığı konuşuluyor.  Ancak, Sakarya’nın sağlık sorunlarını bilmeyen isimlerin geçmişte ne derece başarısız oldukları da bir gerçek.

18 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 2191 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın