Günün Tarihi:20 Haziran 2019

Sakaryalıyı rahat ettirin


Milliyetçi Hareket Partisi düzenlediği haftalık değerlendirme toplantısında Türkiye’nin ve Sakarya’nın gündeminde olan sorunları değerlendirdi. Çok sert bir dille yapılan çalışmaları eleştiren MHP İlk Başkanı Levent Bülbül, Sakaryalıları rahat ettirin bi

Deprem

Sakarya’da ki sorunlara değinen MHP İl Başkanı Levent Bülbül öncelikle 1999 deprem sonrası güvenli konut ve sağlam zemin meselesine değindi. Bülbül, “ Karaman, Korucuk, Camili’ de deprem sonrası güvenli konut kapsamında konutlar yapıldı. Ama o günden bugüne oraya şehir vasfını kazandıracak başka bir yatırım yapılmadı. Sosyal faaliyet yok, hareketlilik yok, sinema salonu yok bir banka şubesi bile oraya gitmek istemiyor. Neden baştakiler oraya canlılık kazandıracak bir proje yapmıyor. Mesela orası kampüs şehri olabilir. Orası ikinci üniversite için değerlendirilebilir” dedi.

Rant kokusu

Ferizli Belediyesi ile yaşadıkları soruna değinen Başkan Levent Bülbül, “Malum bir arazi toplu konut arazi olarak belediye tarafından belirlenmiş ve bu arazi toplu konut faaliyetinde bulunmadan tarla vasfında iken önce bir şirkete daha sonra başka bir şahsa devredildiğinden bahsetmiştik.  Bu dikkat çekici farklı kokuların olduğu mesele demiştik. Ferizli belediyesi bu konuda açıklamada bulundu. ‘Denildi ki; bizim herhangi bir talebimiz olmadı TOKİ den herhangi bir toplu konut projesiyle ilgili diye.’ TOKİ’nin verdiği cevap ve belediyenin yapmış olduğu talep yazısı da bizim elimizde.  Bu yazılar çerçevesinde 27.07.2017 tarihli Belediyenin TOKİ’ye göndermiş olduğu yazıda bu proje için kendisinin bizzat talepte bulunduğuna dair biz TOKİ’nin verdiği cevaptan da açıkça anlıyoruz. İç işleri Bakanlığından müfettiş talep etsinler. Bu talepten sona bir husus çıkmıyorsa bizim diyeceğimiz bir şey yok. Ama bizim burnumuza rant kokuları geliyor.”

Değerlendirelim

Vatandaşların valilik ve adliye binasının şehrin dışında olmasından çok şikayet ettiğini aktaran Bülbül, “ Başka hiçbir şehirde böyle bir şey görmedim. Sonuçta Sakarya’nın merkezi belli, neden o zaman bu valilik, adliye şehir dışında. Vatandaşlar oraya gitmek istemiyor. Adalet sarayına gidiş gelişte fiziksel bir problem var.  O yüzden o bina merkeze taşınmalı.  Orası bir Sanatoryum değil ki. Bizde hasta değiliz ki.  AK Parti ve sivil toplum kuruluşlarından talebimiz var. Bir kamuoyu oluşturalım Camiliye 2. Kampüs yapalım. Modernleşmesi için çalışmalar yapalım. Sonra göreceksiniz Sakarya’nın da merkez vasfına kavuştuğunu göreceğiz. ”

Yazık

Yılan hikayesine dönmüş bir gar sorunumuz var diyen Başkan Bülbül, “ Ada Tren meselesi nedense yıllardır çözülemiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızı ‘nda daha önce ulaştırma bakanıyla bu konuda temaslar bulunduğunu bu meselenin yakın zamanda halledileceğini ifade ettiğini sizlerde bizlerde biliyoruz. Fakat bu meseleyle ilgili atılan bir adım yok. Gar meydanı projesi adı altında yeni bir çalışmaya start verecekleri noktasında basına yansıyan bir takım projelerin olduğunu duyduk. Bizler baştan beri garın şehre girmesini istedik.  Çünkü trenin merkeze gelmesinde sorun yok biz bunu mümkün kılabiliriz. Bunu şehrin dışına atarak Sakaryalıya yazık etmiş olacağız” dedi. 

Bülbül’den eleştiri

Sakarya gündemi dışında ülke sorunlarına da değinen Başkan Bülbül, eğitim sisteminde üniversite sınavının kaldırılmasını savunduklarını bu konuda da elbirliği vererek çalışmak istediklerini MHP olarak eğitim sistemindeki bu karışıklığın ortadan kaldırılmasını temenni ettiklerini belirtti. Daha sonra bu Mersin’de ki patlamayı değerlendiren Bülbül, “ABD büyükelçisinin son zamanlarda bu ülkede patlama olmuyorsa bu bizim sayemizde demesi üzerine bu patlama olmuştur. İşte Amerika ile Türkiye arasındaki sorunda PKK ve PYD savunulması yanında Fetullah Gülenin Pensilvanya da saklanmasıdır.” Onun dışında Kuzey Irak’taki  Barzani Referandumunu değerlendiren Bülbül, Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin ‘Barzani’den dost olmaz üstü çiğnenecek post’ olur sözünü örnek vererek Barzani’yi sert bir dille eleştirdi.  

19 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 636 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama