Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

‘Küskünlük zamanı değil’


Bir dizi ziyaret için ilimize gelen ve AK Parti İl Teşkilatını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, “ 2019 seçimlerimde milletimize ve Cumhurbaşkanımıza borcumuzu ödemeliyiz. Küskünlük zamanı değil, davamızın yolunda devam etmeliyi

Ziyaret etti

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan bir dizi ziyaret için ilimize geldi. Karacan’ın ilk durağı ise AK Parti İl Başkanlığı oldu. Karacan’ın ziyaretinde İl Başkanı Fevzi Kılıç ve teşkilat mensuplarının yanı sıra belediye başkanları da bulundu.

‘Torunlarımız için’

Ziyarette partililere seslenen Harun Karacan,  “Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim sizlere. Kendisine Sakarya’ya geleceğimizi söylediğimizde sizlere selamlarını iletti, üstümüzde kalmasın. Bu dönem hepimiz için çok önemli bir dönem. 2019 bizim için çok önemli bir yıl. Sadece belediye, milletvekili ya da cumhurbaşkanlığı seçimi yok. 2019 Türkiye’nin geleceği için olan bir seçim. Çocuklarımızı ve torunlarımızı ilgilendiriyor” dedi.

‘Borcumuz var’

Karacan, “ Belediyelerden başlayan bir seçim kampanyasına gireceğiz ve bu hepimiz için çok çok önemli. Çünkü belediyeler, milletvekilleri ve cumhurbaşkanlığı seçimleri için bir basamak olacak. Belediyelerde güçlü olmalıyız ki Kasım ayında yapılacak olan milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde layık olduğumuz sonuçlar alalım. Genel Başkanımıza da olan borcumuzu da ödememiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Memleket sevdası

2019 döneminin küsme zamanı olmadığını ifade eden Karacan, “Bu bizim Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize olan borcumuz. 2019 hiç uyumadan, dinlenmeden çalışmamız gereken seçimlerdir. Mahallelerden, ilçelerden başlayarak gönül almamız gerekiyor. Dokunmadığımız herkese dokunacağız. Allah rızası için, gelecek kuşaklar için, memleket sevdası için yapacağız bunu” dedi.

‘Kenetlenmek lazım’

Karacan, “ Türkiye’de birçok ili geziyoruz ancak sabahın dokuzunda bu kadar yoğun katılım olmamıştı. Sizleri alkışlıyorum. Teşkilatın bir ve diri olduğunu gösterir bu. Karı kocanın arasında dahi sorunlar olabiliyor ancak bunlar gelip geçici. Biz davamızın yolunda devam etmeliyiz. Değerli başkanımıza ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. İl başkanımızın arkasında kenetlenerek yolumuza devam etmeliyiz. Çünkü liderimizle inşallah 2019’da hızlı bir yol alacağız” dedi.

Sorunlarını dinledi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan, Sakarya'da STK’lar ile bir araya geldi. Bir dizi ziyaretler için Sakarya’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan Sivil Toplum Kuruluşları ile biraraya gelerek onların sorunlarını dinledi. Adapazarı ilçesinde bulunan bir otelin toplantı salonunda gerçekleşen programa ayrıyetten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ve davetliler katıldı.

Sakarya gururlanabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan toplantıda yaptığı konuşmada, "Bunu tüm dosttan içtenlikle söyleyebilirim Sakarya kendinden gururlanabilir. Tüm illeri geziyorum böyle dinamik, böyle içten, böyle birbiriyle bir şekilde yan yana gelebilen şehirler gerçekten öne çıkıyor. Sabah 9'da il teşkilatımıza geldim, tabi ki bizim ilk gideceğimiz yer teşkilatımız, yuvamız, yerimizdir” dedi.

Şehrin kalkınması

Karacan, “İnanın adım atacak yer yoktu, bir saat sonra bu toplantıya geldim şehrin bütün dinamikleri burada; ticaret sanayi odası burada, esnaf odaları burada, borsa, bütün vakıflar burada, gazeteci cemiyetleri, esnaf birlikleri, sendikalar yani herkes burada. Bir şehirde olması gereken bu. Sadece bir şehrin sadece kalkınması değil o şehir ile beraber Türkiye'nin de kalkınması için olması gerekli olan konulardan birisini ben bugün Sakarya'da gördüm, onun için hepinize içtenlikle teşekkür ediyorum" dedi.

MYK'da bunları sunacağım

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Harun Karacan sözlerinin devamında, “Bugün ben bu toplantıya kendim konuşmaya gelmedim, STK'lardan yetişen bir kardeşiniz olarak demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan STK'ların değerini, önemini her türlü makamlarda yaşamış ve en üst şekilde, en üst konumlarda da bulunmuş bir kardeşiniz olarak ben sadece sizi dinlemeye geldim. Sizlerden alacağımız bilgileri Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyefendiye MYK'da bunları sunacağım” dedi.

Sizlerden almaya geldim

Karacan, “Bugün sizlerden alacağım bilgiyi şehriniz için olabilir, ülkeniz için olabilir, buraya yapılması gereken ve genel gözden kaçan veya genel başkanlık seviyesinde ilgilenmemiz gereken, hangi bakanlık, neresi olursa olsun bunları sizlerden almaya geldim. Ben inşallah bu toplantının verimli geçeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Bakanlıklara gönderip

Karacan, “Şehrinizle ilgili, ülkemizle ilgili veya bize bizim öz eleştiri olarak teşkilat olarak şunları yapmanız lazım veya ülke olarak şunu yapmamız lazım genel başkanımıza iletin dediğiniz ne varsa ben o notları alıp bir şekilde genel başkanımıza ileteceğim. MYK'da ayriyeten de sorun varsa bu sorunlarla ilgili kurum, bakanlıklara gönderip size geri dönüşümünü yapacağız, ben bugün bunun için buradayım" diye konuştu. Açıklamaların sonrasında toplantı basına kapalı şekilde devam etti. 

20 Ekim 2017 , Cuma Bu haber toplam 455 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın