Günün Tarihi:26 Haziran 2019

Yastık altına hazine garantisi


Akyazı Ziraat Odası Başkanı Ali Şener Bayraktar Ticaret Borsası Salonu’nda çiftçilerle toplandı. Düzenlenen toplantıda Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi tarafından Ziraat Bankası aracılığıyla başlatılan altın projesi konuşuldu.

Güvence

Toplantıya İlçe Tarım Müdürü Veysel Meydan, Ziraat Bankası Müdürü Muhittin Güler, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, Mahalle Muhtarları ve çiftçiler katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bayraktar; yastık altındaki altınların ekonomiye kazandırılmasına yönelik Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi tarafından Ziraat Bankası aracılığıyla başlatılan uygulamanın bir taraftan ülkemiz ekonomisi açısından önemli olduğunu belirtti. Yapılacak olan yatırımlara kendi imkânlarımızla kaynak oluşturma imkanı sağlayacağını diğer taraftan da altını olup da hırsızlık, yangın, deprem gibi çeşitli risklerle evlerde yastık altında altınını saklayanların hazine garantisi altında yıllık %2.40 gibi bir gelirle güvence altına alınacağını ifade ederek herkesi konuya duyarlı olmaya çağırdı.

2 yıl

Toplantıda Bayraktar’dan sonra söz alan Akyazı Ziraat Bankası Şube Müdürü Muhittin Güler; Akyazı Ziraat Bankası Şubesince 6 aylık % 1.20, yıllık %2.40 getiri imkanı sağlayacak hazine garantili  altın alımlarının 23-27 EKİM 2017 tarihleri arasında başlayacağını 22-24 ayar taşsız altınların alımının yapılacağını, taşlı altınların ve reşat altının alınmayacağını, yapılacak alımların 2 yıllık olduğunu, 2 yılın sonunda teslim edilen miktardaki altının getirisi ile birlikte fiziki altın olarak geri ödeneceğini, 2 yıllık süreyi beklemeksizin daha önce altınını geri isteyen hesap sahiplerine talepte bulundukları günkü altın fiyatı üzerinden Türk Lirası olarak ödeme yapılacağını ifade etti. Müdür Güler; detaylı bilgi almak isteyen altın sahiplerini banka şubesinde beklediklerini belirtti, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

21 Ekim 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 498 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama