Günün Tarihi:20 Mart 2019

Küçücek’e dev yatırım


Karapürçek ve Akyazı Küçücek’te hayata geçirilen 33 milyonluk proje ile ilgili bilgiler paylaşan Dr. Rüstem Keleş, “Kanalizasyon çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Vatandaşlarımızın evlerine kanalizasyon bağlantılarını yapmaya başladık. İçmesuyu hattınd

33 milyon

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Karapürçek ve Akyazı Küçücek Mahallesi’ni kapsayan 33 milyon liralık dev projede sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz şu anda çalışmalarını 6 bölgede sürdürüyor. İnşa edeceğimiz içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu projeleri ile bölge sorunsuz altyapıya sahip olacak” diye konuştu.

4 bin 300 metre

Projenin Karapürçek ve Akyazı Küçücek için çok önemli bir yatırım olduğunun altını çizen SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına hemen hemen her noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Hayata geçirdiğimiz tüm projeler vatandaşlarımızın hayatını daha da kolaylaştırmak için. Bu doğrultuda Karapürçek ve Akyazı Küçücek için hazırladığımız 33 milyon lira değerindeki proje ile 128 kilometre içmesuyu, 80 kilometre kanalizasyon ve 4 kilometre yağmursuyu çalışması yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 Son aşama

Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz gerçekleştirdikleri çalışmalarda şu ana kadar 65 kilometre kanalizasyon, 12 kilometre içmesuyu ve 4 bin 300 metre yağmursuyu hattı inşa etti. Bölgede sorunsuz altyapı için çalışmalarımızı sıkı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Kanalizasyon çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Vatandaşlarımızın evlerine kanalizasyon bağlantılarını yapmaya başladık. 6 adet atıksu terfi merkezinin 3 tanesi tamamlandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından kanalizasyon hattımızı Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’ne entegre edeceğiz. İçmesuyu hattımızda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor” dedi.

Yeni teknoloji

Dr. Rüstem Keleş, “Yüksek teknolojiye sahip olacak depomuz ise tamamlanıyor. 3 bin metreküplük depomuz Karapürçek Arıtma Tesisi’nden beslenecek. Şu anda inşa çalışmaları yüzde 40 seviyesine ulaşmış durumda. Kısa süre önce yine Karapürçek’e Kanlıçay İçmesuyu Arıtma Tesisi’ni kazandırmıştık. İnşallah çalışmalarımız tamamlandığında bölge halkımıza birinci sınıf içmesuyu ulaştıracak, yaptığımız yatırımlarla altyapıda yaşanacak sıkıntıların önüne geçeceğiz” diye konuştu.

21 Ekim 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 427 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın