Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

Erenler’de Günay yeniden başkan


Saadet Partisi Erenler İlçe Teşkilatı’nın dün gerçekleştirilen 5. Olağan Kongresi’nde tek liste ile seçime giren mevcut başkan Yaşar Günay, yeniden başkanlığa seçildi.

Kongre yapıldı

Beyazgül Düğün Salonu’nda yapılan Saadet Partisi Erenler İlçe Teşkilatı’nın 5. Olağan Kongresine Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İsmet Aksoy, İl Başkanı Eyüp Yıldırım, partililer ve davetliler katıldı. Kongre, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

‘Zafer inananlarındır’

Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından İstiklal Marşı okundu ve Başkan Yaşar Günay, “ 3 yıl önce teşkilatımız bu sorumluluğu bize verdi. Bizler de çalışmalarımızı partimiz için gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarımızı yeni yönetim kurulu arkadaşlarımızla gerçekleştireceğiz. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır” dedi.

‘Üretim olmalı’

Günay‘ın ardından kürsüye çıkan İl Başkanı Eyüp Yıldırım ise, “ Türkiye’de üretim olmadan insanımızın yüzü gülmez. Yaşı erenler üretim ekonomisinin Türkiye’ye neler getirdiğini bizim iktidarımızda yaşadılar. Toplumdaki sosyal yapının önce ahlak demeden düzelmeyeceğini de vatandaşlarımız biliyor. Amerika’dan İsrail’den bize dost olmayacağını da herkes çok iyi biliyor. Biz teşkilatlar olarak bunları haykırıyoruz. Milletin görüşünü savunuyoruz. Bu düzen değişecek diyorsak hep beraber hareket etmeliyiz” dedi.

İslam birliği

İslam ülkelerinin bir araya gelmesi gerektiğini ifade eden Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi İsmet Aksoy, “ Bu sağlanırsa Orta Doğu’da akan kan da durur.  Bu ülkede bunu sağlayacak olan da sadece biziz başka kimse yapamaz. Geçmişte de yaptık şimdi de yaparız. Başkası yapamaz çünkü ciğerleri buna yetmez” şeklinde konuştu.

Zihniyet yorgunluğu

Genel Başkan Yardımcısı Atik Ağdağ ise, “ Belediye başkanlarının istifaları isteniyor ancak neden olduğu belli değil. Bu adamlar suç işledilerse cezası başka yollarla verilmelidir. Bunların istifaları ile bu pislik temizlenmez. AK Parti’de metal yorgunluğu değil, mental yorgunluk, zihniyet yorgunluğu var. Zihniyet değişmeden hiçbir şey düzelmez. Bunları işleyişin yanlışlığını göstermek için dile getiriyoruz. Yapılan işlerin yanlışlığı açıktır. Ülkemizi getirdiği noktalar bellidir. Ya düzeleceğiz ya da daha kötü bir duruma gideceğiz” dedi.

‘Baraj kalkmalı’

Ağdağ, “ Önümüzdeki süreçte uyum yasaları kampanyası yürüteceğiz. Öncelikle yüzde 10 barajının kalkmasını istiyoruz. Artık istikrar problemi yoksa fikirlerin mecliste temsil edilmesi lazım. Baraja gerek yok. Her parti aldığı oy oranınca temsil edilmelidir. Baraj iradeyi sakatlayan bir şeydir. Yüreğiniz yetiyor ise kaldırın bakalım milli irade nasıl tecelli edecek” şeklinde konuştu. 

23 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 610 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın