Günün Tarihi:18 Kasım 2018

 

 

Beklenen yarışma başlıyor


Anadolu Gençlik Derneği (AGD), her sene olduğu gibi bu sene de Siyer‐i Nebi Yarışması için çalışmalarına başladı.

Başvuru formu

Her sene düzenlenen, lise ve ortaokul öğrencilerini kapsayan yarışma için tüm Türkiye genelinde ve Sakarya özelinde başvurular başladı. 30 Eylül – 30 Kasım arasında ortaokul ve lisede öğrenim gören her öğrenci yarışmaya başvurabilir. www.efendimizinizinde.com adresinde yarışma ile alakalı tüm detaylar ve başvuru formu bulunmaktadır.

 

500 bin başvuru

2016 yılında Türkiye genelinde 500 bin başvuru, 300 bin katılım sağlanan, Sakarya’da ise 7 bin 500 başvuru, 4 bin 500 katılım sağlanan yarışmada AGD Sakarya Şubesi’nin bu seneki hedefi 244 ortaokul, 89 lise ve 14 imam hatip lisesinde yarışmayı düzenlemek ve her öğrenciye ulaşmaktır.

 

Efendimizin hayatı

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Teşkilat Başkanı Muhammed Öztopaloğlu yaptığı açıklamada; “Her sene olduğu gibi bu sene de Siyer‐i Nebi Yarışması için çalışmalara başladık. Gayretlerimiz geçen sene ulaştığımız 7 bin 500 başvuru, 4 bin 500 katılım sayısını ileriye taşımak; elimizden geldiğince girilmedik okul, yüreğine dokunulmadık tek bir öğrenci kardeşimizi dahi bırakmamaktır. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sas) örnek hayatı, zorluklarla mücadelesi eminiz ki tüm neslimize bir kılavuz olacak, herkes de derin bir

iz bırakacaktır. Hem anne‐babalardan hem de tüm Sakarya halkından öğrenci kardeşlerimizi yarışmamıza yönlendirmelerini rica ediyoruz. Unutmayalım ki bir milletin asıl gücü topu,tankı, tüfeği değil imanlı ve inançlı gençliğidir.” dedi.

 

Online ortamda

Yarışma detayları ve ödüllerle alakalı açıklamada da bulunan Öztopaloğlu, yarışmanın son başvuru gününün 30 Kasım, sınav tarihinin ise 9 Aralık olduğunu ve kayıtların sadece online ortamda alındığını belirtti.

 

Türkiye geneli ödüller

Liseler için;

Erkekler Kategorisi Ödülleri:

Birincilik ödülü: 6 tam altın + kitap seti

İkincilik ödülü: 5 tam altın + kitap seti

Üçüncülük ödülü: 4 tam altın + kitap seti

 

Bayanlar Kategorisi Ödülleri:

Birincilik ödülü: 6 tam altın + kitap seti

İkincilik ödülü: 5 tam altın + kitap seti

Üçüncülük ödülü: 4 tam altın + kitap seti

Ortaokullar için;

 

Erkekler Kategorisi Ödülleri:

Birincilik ödülü: 4 tam altın + kitap seti

İkincilik ödülü: 3 tam altın + kitap seti

Üçüncülük ödülü: 2 tam altın + kitap seti

 

Bayanlar Kategorisi Ödülleri:

Birincilik ödülü: 4 tam altın + kitap seti

İkincilik ödülü: 3 tam altın + kitap seti

Üçüncülük ödülü: 2 tam altın + kitap seti

 

Sakarya İl Ödülleri

Birincilik ödülü: Ata lira

İkincilik ödülü: Yarım altın

Üçüncülük ödülü: Çeyrek altın

Dördüncülük ödülü: Gram altın

5.,6.,7.,8.,9. ve 10.: Kitap Seti

Niçin yapıyoruz?

Öztopaloğlu, “Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Fidanlar erken yaşlarda eğilirler, şekil alırlar. Gençlerimiz de Lise çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler.Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu ahval ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir” dedi.

300 bin öğrenci

Öztopaloğlu, “Türkiye geneli 300 bin öğrencimizin katılacağı Siyer‐i Nebi Yarışması hedefi doğrultusunda, Peygamberimizin Hayatını gençlerimizin örnek alması son derece mühimdir. Yapacağımız yarışma bir nebze de olsa ülkemizde bulunan liseli gençlere ulaşmakta önemli bir adımdır” dedi. 

24 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 608 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın