Günün Tarihi:19 Mart 2019

Canımıza tak etti artık!


Akyazı’nın gerek nüfus ve gerekse alan bakımından en büyük mahallesi olduğu kadar Turizm bölgesi içinde de yer alan Kuzuluk Mahalle sakinlerinin dertleri bir türlü bitmiyor.

Altyapı sorunu

Kuzuluk Mahallesi sakinleri yaklaşık üç yıldan beri süregelen alt yapı çalışmalarının tamamlanamamasından hayli şikayetçiler ve sıkıntıdalar. Önce kanalizasyon, ardından içme suyu şebeke yenileme çalışmasının başlatıldığını belirten Kuzuluk Mahalle sakinleri, “Üzerinden yaklaşık olarak üç yıl geçti. Alt yapı çalışmaları halen tamamlanamadı. Çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istiyoruz” dediler.

Bahçeler delik deşik

Alt yapı çalışmalarının adeta baştan savma bir çalışma düzeni içinde sürdüğüne de dikkat çeken Kuzuluklular, “Evlere yeni hat bağlıyoruz diyerek, ev önü ve bahçeler makine eşliğinde kazıldı. Aradan geçen zamana rağmen delik deşik duruma getirilen bir çok bahçe yeni su borusu döşendiği halde öylece bekliyor. Açılan yerler kapatılmadı. Bu durum hem göz zevkini bozuyor, hem de evlere giriş ve çıkışta büyük zorluk çektiriyor” dediler.

Teslimde zorlanır

Sürmekte olan alt yapı çalışmalarında yeterli kontrolün yapılmadığına da şahit olduklarını belirten Kuzuluk Mahalle sakinleri, “Bu böyle devam ederse, ihaleyi kazanan firmalar tamamladık dedikleri işlerini ilgili kuruma teslim etmekte zorlanırlar. Çünkü, birçok yerde arızalar ortaya çıkacak” diye konuştular

Asfalt sorunu

Alt yapı çalışmaları nedeniyle tüm yollarının bozulduğuna, yapılan küçük pansumanlarla sıkıntının giderilmeye çalışıldığına da dikkat çeken vatandaşlar, “Yollarımızı böyle bozuk gördükçe moralimiz bozuluyor. Ayrıca yazın toz solumak ve yutmaktan kışın da çamurda yürümekten artık bıktık. Yollarımızı kim asfaltlayacaksa, asfaltlasın artık dayanacak gücümüz kalmadı” diyerek tepkilerini ortaya koyuyorlar.

Neden olmuyor?

Kuzuluk Şose, Orta ve Topçu Sırtı Mahalleleri’nin ana yollarının bir türlü asfaltlanmamasının nedenini bilmediklerini, öğrenmenin de hakları olduğunu belirten vatandaşlar, “ Geçtiğimiz hafta içinde Şose Mahallesi anayolunda asfalt söküm makinesi çalıştı. Yol iki taraflı olarak birer metre kazıldı. Demek ki gene yama yapılacak. Yama görmekten bıktık biz asfalt bütün dökülsün” dediler. 

25 Ekim 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 457 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın