Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘Raylı sistem en büyük hizmet olur’


Sakarya’nın bir büyükşehir olarak raylı sistemi hak ettiğini ifade eden MHP İl Başkanı Levent Bülbül, “Sakarya nüfusu 100 bine ulaşan bir üniversite şehridir. Doğu batı aksında yapılacak olan hafif raylı sistem yapılacak en büyük hizmet olacaktır” dedi.

Türkmen şehri

İl binasında düzenlenen basın toplantısına Bülbül’ün yanı sıra MHP Milletvekili Zihni Açba, İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Adapazarı İlçe Başkanı İsmail Küçük, partililer ve basın mensupları katıldı. Sözlerine Irak meselesini değerlendirerek başlayan Bülbül, konunun toprak bütünlüğünün bozulmadan çözüme kavuşması gerektiğini ifade ederek, “Kerkük bir Türkmen şehridir ve hiçbir emperyalist emel burada hayata geçemeyecektir” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin ABD’den dostane bir tavır görülmediğini belirten Bülbül, “ Herkes bilmelidir ki Türk milletinden bağımsız bu topraklarda hiçbir şey yapılamaz” dedi.

Çile çekeriz

Adalet Sarayı’nın yeri ile ilgili açıklamalarda da bulunan Bülbül, “Vagon fabrikasının karşısında milli savunma bakanlığına ait 130 dönümlük alanın yeni yapılacak sarayın, vilayetin ve il emniyet müdürlüğünün buraya inşa edilmesini teklif ettik. Bunun gerçekleşmesi Sakaryalılar olarak bizleri memnun edecektir. Bu konuda şehrin yöneticilerinin desteğinin temin edilmesin büyük önem arz eder. Merkezde başka bir arazi yok bu durumda. Bu yapıları şehrin dışına taşınmaması gerekiyor. Şehrin dışına taşımak marifet değildir. 50 yıl çekeceğimiz çile ile kalırız” ifadelerini kullandı.

Bekleyecek durum yok

Bülbül, “ Sakarya bir büyükşehir olarak merkezinde hafif raylı sistemi hak etmektedir. Sakarya’da öğrenci nüfusu 100 bine ulaşan bir üniversite şehridir. Doğu batı aksında yapılacak olan hafif raylı sistem yapılacak en büyük hizmet olacaktır. Bu hizmet için çaba sarf edenler bizler alkışlayacağız. Bundan kaçınmak Sakarya’ya yapılacak bir iyilik değildir. Sakarya’nın 2019’u bekleyecek durumu yok. Biz derelerde boğuluyoruz. Trafik çok ciddi bir sorun oldu. Belediyenin bunu yapacak gücü de mevcuttur” dedi.

FETÖ’nün siyasi ayağı

Milletvekili Zihni Açba ise, “MHP, iktidarın yapacağı icraat devletin zararına ise son ana kadar karşısında olacaktır. MHP bu yapısını en fazla 15 Temmuz sonrasında ortaya koymuştur. Kendi arkadaşlarımıza bile zaman zaman izah etmekte güçlük çektiğimiz yapımızı herkes kavrasın. Biz sadece devletin ve milletin yararına olan şeylere destek veririz” şeklinde konuştu.

İnşaat firmaları

Açba ayrıca FETÖ ihanet girişiminin siyasi ayağının mutlaka ortaya çıkarılması gerektiğini ifade ederek, “Geçmişe yönelik sıkıntılarımız var. Devlet kurum ve kuruluşlarında denetime gidilmelidir. İnşaat firmalarına verilen ihaleler var, bu suçu işleyenlerin yargı önüne getirilmesi lazım. FETÖ ile mücadelede gerekenler hala yapılmıyor” dedi. 

26 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber toplam 605 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın