Günün Tarihi:15 Aralık 2018

 

 

‘Yüzde 51’lik oya ihtiyacımız var’


Adapazarı İlçe Teşkilatı’nın 51. Danışma Meclisi’nde konuşan Başkan Toçoğlu, “İnşallah 2019’da Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi devreye girecek. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi yüzde 51’lik oya ihtiyacımız var. Bütün odak

Katılım

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı’nın 51. Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmada AK Parti Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, İlçe kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe başkanları, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, muhtarlar ve çok sayıda teşkilat mensubu yer aldı.

Karanlıktan aydınlığa

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, “Her fırsatta söylüyoruz; sizlerle karşılaşmak bizleri heyecanlandırıyor. Kongrede tekrardan bize güvendiğiniz için size şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyorum. AK Parti olarak hep zorlu süreçler yaşadık. Tüm bu zorlu süreçlerden ülkemizi karanlıktan aydınlığa çıkardık. Kongremizin ardından yeni bir heyecanla yola çıktık. Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği yolda daha çok çalışacak, sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmayacağız. 2023 hedefleri için daha çok çalışacağız” diye konuştu.

Yeni Türkiye

İlçe Kadın Kolları Başkanı Fatma Varol, “Kadın kolları olarak yeni Türkiye’nin inşası yolunda rol almak ve çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için çalışmalarımıza dur durak bilmeden devam ediyoruz. Bizim bir idealimiz, sevdamız, davamız var” dedi. Teşkilatın kongrenin ardından yeni bir heyecan ile görevini sürdürdüğünü ifade eden Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, “Bizde belediye olarak hizmet sunmaya gayret ediyoruz. Bu yıl 80 bin ton asfalt hedefimiz var. Mahallelerimizde yenileme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Evrenköy Mahallemizde çözüm için çalışma yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

Odak 2019

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “AK Parti olarak çok ciddi bir seçim sürecine giriyoruz. Partimiz 2002 yılında kurulduğunda 2003 yılının şartlarında geliştirdiği politikalarla iktidar oldu ve bugüne kadar geldi. İnşallah 2019’da Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi devreye girecek. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi yüzde 51’lik oya ihtiyacımız var. Bütün odak noktamızı 2019 Kasım seçimlerine göre düzenlemeliyiz. Bu seçimi başarıyla tamamlamak için birlik ve beraberlik içerisinde birbirimize güç vermeliyiz” diye konuştu.

Birlikte daha iyiye

Başkan Toçoğlu, “Türkiye, AK Parti iktidarı süresince sahip olduğu refah düzeyine ulaşmak için pek çok kritik durumu atlattı. Hem hükümet olarak hem de yerel yöneticiler olarak hizmet konusunda tüm gayretimizi gösteriyoruz. Sakarya’yı geleceğe taşıyacak adımları atmaya devam edeceğiz. Şehrimizi ilgilendiren konularda birlikte karar vereceğiz. Şehrimizin geleceğini birlikte kuracağız. Yeşiline, toprağına, suyuna, doğasına hep birlikte sahip çıkacağız. Bu vesileyle Adapazarı İlçe Teşkilatımızın 51. Danışma Meclisi Toplantısı’nın hayırlı olmasını diliyorum”  dedi.

Dönüşüm

Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “Kısa süre önce teşkilatımızın kongresi gerçekleşti ve ilçe teşkilatımıza yeni üyeler katıldı. Tüm yeni üyelerimizi kutluyor, başarılar diliyorum. Adapazarı Sakarya’nın merkez ilçesi olduğundan büyük bir öneme sahiptir. Bu tarihi ilçeye pek çok yatırım yapıldı. 3. Boğaz Köprüsü’nün çevre yolu, hızlı trenin İstanbul Ankara arası durağı, bin yataklı devlet hastanesi, Kadın Doğum Hastanesi, Atletizm Pisti, Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu, yeni duble yollar Adapazarı’na yapılan ve yapılacak olan yatırımlardan bazıları. Adapazarı’nı vatandaşlarımız için geliştirmeye ve dönüştürmeye kararlıyız. İnşallah milletimiz için hayırlı işler yapacağız” ifadelerini kullandı.

Önemli viraj

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “AK Parti, belediyecilik anlayışıyla Türkiye’de 15 yıldır çok önemli hizmetlere imza attı. 2019 yılı Türkiye için önemli bir viraj. Bu dönemeci büyük bir gayretle geçmemiz lazım ki ufkumuz açılsın. Teşkilatlarımızın heyecanı ve motivasyonu yerinde. Bize düşen partimiz için 2019 seçimlerinde sonuna kadar mücadele etmektir” ifadelerini kullandı. Toplantının sonunda plaket takdimi gerçekleştirildi. 

29 Ekim 2017 , Pazar Bu haber toplam 442 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın