Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

CHP’den anıta çelenk


CHP, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile Atatürk anıtına çelenk bıraktı. İl Başkanı Ayça Taşkent, “ Daha çağdaş, demokratik bir Türkiye’nin ve Dünya’nın mümkün olduğunu söylüyoruz. Parlamenter Demokratik Cumhuriyet rejiminin yeniden iktidar kılacağımı

Çelenk sunuldu

29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısı ile CHP Sakarya İl Örgütü Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Çelenk sunma törenine CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Sakarya İl Başkanı Ayça Taşkent, Adapazarı İlçe Başkanı İlker Yılmaz, parti yöneticileri ve partililer katıldı. Tören İl Başkanı Ayça Taşkent’in anıta çelenk sunması ile başlarken saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı da okundu.

‘Halk iktidarı’

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma gerçekleştiren İl Başkanı Ayça Taşkent, “ 94. Yılını kutladığımız Cumhuriyet Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde emek ve fedakârlıkla ile kurulmuş bir halk iktidarıdır. Cumhuriyet ortak vatandaşlık demektir. Atatürk bu coğrafyada demokratik bir devrim yapmıştır. Cumhuriyetin 94. Yılını kutlamaya çalıştığımız bu günde cumhuriyet kazanımlarını yok sayan bir anlayış ülkemizde hüküm sürmektedir” dedi.

‘Tek adam iktidarı’

Taşkent, “ Tek adam iktidarı ile Cumhuriyet yıpratılmak istenmektedir. Daha çağdaş, demokratik bir Türkiye’nin ve Dünya’nın mümkün olduğunu haykırıyoruz. Parlamenter Demokratik Cumhuriyet rejiminin yeniden iktidar kılacağımızı haykırıyoruz. Bu yoldaki mücadelemizi kesintisiz devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı. Taşkent’in konuşmasının ardından partililer Atatürk anıtının önünde toplu fotoğraf çektirdi. 

30 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 463 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama