Günün Tarihi:22 Mart 2019

Saadetten talimat toplantısı


Saadet Partisi(SP) Sakarya İl Teşkilatı Ekim ayı İl divanı toplantısı gerçekleşti. SP İl Başkanı Eyüp Yıldırım başkanlığında gerçekleşen toplantıda mahalle baskılarına hazırlıklı olun diye talimat verildi.

Değerlendirme

Saadet Partisi (SP) Sakarya İl Teşkilatı Ekim ayı İl Divanı, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Salonu’nda yapıldı. İlçe teşkilat raporlarının alındığı toplantıda birim başkanları da bir aylık çalışmalarını içeren sunumlarını yaptı. Programa, İlçe başkanları, İl ve merkez ilçe yönetim kurulları ile Gençlik Teşkilatı, İl Kadın Kolları, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve partililer katıldı. Partisinin İl Divan toplantısında konuşan Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım, ülke ve Sakarya gündemi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Hazırlıklı olun

Uyum yasalarıyla alakalı yaptığı değerlendirme de konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Eyüp Yıldırım, gerek yüzde 10 seçim barajının adaletsizliği, gerekse partilere verilen seçim yardımları ile alakalı uyum yasalarının gündemde tutulması için illerde gerek STK, gerek siyasi parti, gerekse oda ziyaretlerinin olacağını belirterek, "İktidar partisinin suyuna ve huyuna gitmediğimiz her hususta bize yönelik mahalle baskıları artacaktır. En bariz örneğini yaşadığımız referandum sürecinde gördük. Neden hayır oyu verdiğimizi anlamaya çalışmayarak, ‘Bunlarda CHP gibi hayır diyorlar, CHP'nin yanında yer alıyorlar’ diye mahalle baskısı oluşturmuşlardı. Ama şu bir gerçekti ki, bizlerin hayır demesiyle, CHP'nin hayır demesi arasındaki farkı insanlarımıza anlatmaya çalıştık. Biz bu milletin menfaatlerinin yanında yer aldık. Teşkilatlarımızın bu dayatmalara karşı bilincimizin açık olması gerekiyor " şeklinde konuştu.

Hazırız

Parti çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Yıldırım, Saadet Partisi'nin, baskın bir seçime hazır olduğunu hatırlatarak, 14 ilçe de kongreleri başlattıklarını ve yılsonuna tamamlayacaklarını dile getirerek,  "Teşkilatlarımız planlı programlı çalışmalarını sürdürüyor.  Bu nokta da sesimizi teşkilatlarımız duyuracak. Genel Merkezimiz ulusal anlamda çalışmalara hız verdi. Nerede rüzgar diyenlere, buyurun yelkenlerimizi açalım ve daha fazla fedakarlık yaparak teşkilat çalışmalarına katılalım. İl, ilçe mahalle ve sandıklarda üyelerimize kadar aktif olacağız. Kongrelerimizi yaparak yeni bir çalışma dönemine gireceğiz. Ak Partinin ortaya koyduğu metal yorgunluğu algısının milletimiz tarafından kabul görmemiştir. Kadrolar değişince partinin politikası değişmez. Bu milleti tekrar kandırmalarına izin vermeyeceğiz. Teşkilatlarımızla sahada daha fazla çalışarak yorgunluğumuzu atacağız ve kongrelerde insanlarımızı bu mücadelemize davet edeceğiz. Önümüzdeki seçime göre değil, hakkın hakim kılınması mücadelesinde olan insanlar olarak çalıştığımızı biliyoruz" dedi.  

Zihniyet değişmeli

Milli Görüş'ün bu ülke de 1969 yılından beri çeşitli partilerle siyaset arenasında var olduğunu ve bugünde Saadet Partisi olarak göreve devam ettiklerini hatırlatan Yıldırım, Ak Parti'nin yıllardan beri faizci kapitalist sistemi ülke ekonomisinde uygularken, dış politikada ABD'yi stratejik ortak kabul ediyor, İsrail'le dostluklarını arttırdığı dönemler yaşandığını, iç politikada AB ilerleme raporlarını ev ödevi kabul ederek icraatlar yaptıklarını ifade etti. Yıldırım, bu düzenin mutlak surette değişmesi gerektiğini ve bu hedefte mücadele ettiklerini söyleyerek, "Eğer bu düzen değişecekse, Belediye Başkanlarının değişmesi değil, zihniyetin değişmesiyle olacağını bizler çok iyi biliyoruz. Şimdi ortaya alternatifmiş gibi çıkmaya çalışanlarda faizci ekonomik sistemi savunurlarsa, AB, ABD ve İsrail'i peşinde koşacaklarsa Türkiye'nin meselelerine çözüm bulamayacaklardır" diye ifade etti.

31 Ekim 2017 , Salı Bu haber toplam 438 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın