Günün Tarihi:14 Aralık 2018

 

 

Kaçak sigaraya çalıştay


Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, 81 ilin Bakkal Odaları Başkanlarıyla Kıbrıs’ta TESK tarafından düzenlenen kaçak sigara çalıştayına katıldıklarını söyledi.

81 il başkanı

Kaçak sigarayla mücadele için düzenlenen çalıştayın oldukça verimli geçtiğini kaydeden Başkan Akdardağan, “TESK tarafından bu yıl 3ncüsü düzenlenen bu çalıştayımızda 81 ilin oda başkanı bir araya geldik. Gündemimiz kaçak sigara ve ürünler üzerine oldu. Özellikle tütün ürünlerinde kar marjları, sigara satışlarındaki ciroların vergilendirme dışında kalması, kaçakçılıkla mücadele gibi konuları istişare ettik” dedi.

 

Duvara imza

Akdardağan, “Hazırlanan raporda beklentilerimiz kayıt altına alındı. Sigara satışlarında üretici ve satıcı arasındaki dengesiz vergilendirmelerin giderilmesi için çalışma başlatılması kararlaştırıldı. 81 ilin oda başkanları olarak kaçağa karşı oluşturulan imza duvarına ilimiz bakkalları adına kararlılık imzası attık. Attığımız bu imzalar rapor altına alınarak çalıştay bildirisine eklendi.” Diye konuştu.

 

Sakarya farkı

Akdardağan, “Kaçak sigara ve ürünlerle mücadele konusunda genel başkanımız ve aynı zamanda TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile istişareler yaptık. Yüz yüze yaptığımız görüşmede ilimizin ticari hayatı, esnafın beklentilerini, bakkal esnafının istek ve sorunlarını değerlendirdik. Başkanımız kaçakçılıkla mücadele ilimizde örnek çalışmalar yapıldığını belirterek memnuniyetini dile getirdi” dedi.

 

Kaçak ürün

Akdardağan, “Son bir kaç yılda kaçak sigara ve ürünler konusunda ilimizde büyük mücadele verdiğimizi ve bu konuda kararlığımızı sürdüreceğimizi belirttik. Bu vesileyle tekrar hatırlatıyoruz; Kaçak ürünlerin geçmişi karanlıktır; çünkü kayıt dışıdır. Nereden geldiği, içeriği ve kazancın kimlerin cebine gittiği bilinmez. Kaçağa hep birlikte dur diyelim” diye konuştu.

2 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 507 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın