Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

Akademiye başkan ziyareti


Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Çocuk Akademisi’nde minik öğrencilere misafir oldu.

Yeni yerinde

Çalışmalar hakkında yetkililerinden bilgi alan Başkan Alemdar, sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet etti. Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin hizmete girdiği 2013’ten bugüne birbirinden değerli isimleri misafir ettiğini, farklı birçok sanatsal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yaptığını belirten Başkan Alemdar, Akademi’nin yeni yerinde bilimsel, felsefi ve sanatsal çalışmalara ışık tutmaya devam edeceğini ifade etti.

En güzel örnek

Serdivan Belediyesi olarak çocuklara yönelik eğitim çalışmalarına da önem verdiklerini belirten Alemdar, bu çalışmalara en güzel örneklerden birinin de Serdivan Çocuk Akademisi’nin olduğunu söyledi.

Kaldırımlar yıpranır

Serdivan Çocuk Akademisi’nin kendi bünyesindeki 400 öğrencinin yanı sıra ilçe genelindeki okullardan da haftada 250 öğrenciyi ağırladığına değinen Başkan Alemdar, “Geleceğe yapılan en önemli yatırım eğitimdir. Yapılan yollar, kaldırımlar yıpranır ama çocuklarımızın burada öğrendikleri bilgiler hiçbir zaman eskimez. Amacımız yarınlarımızı inşa edecek yavrularımıza özgüven aşılayarak, yeni ufuklar açmak.” dedi. 

2 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 515 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın