Günün Tarihi:19 Mart 2019

Akyazı Büyük önderi andı


Büyük önder Atatürk yurdumuzun her tarafından olduğu gibi Akyazı’da da bir kez daha minnet ve şükranla anıldı.

Çelenk

Kaymakam ve Belediye Başkanının kendilerine ait olan çelenklerini anıt önüne koymalarının ardından siren eşliğinde törene katkılanlar iki dakikalık saygı duruşunda bulundu ve akabinde de istiklal marşı okundu. Bu esnada gönderde olan Bayrağımız yarıya indirildi. Anıt önündeki törenin ardından törene katılanlar toplu olarak Sosyal Gelişim Merkezine geçtiler ve burada Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programı izlediler. Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Pelin Günder’in sunucu olarak görev yaptığı ikinci program saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesi ile başladı. Anadolu Lisesi tarih öğretmeni Rüstem Şahin de günün anlamına ilişkin konuşmasını yaptı.

Bir ömrün hikayesi

Yapılan konuşmanın ardından Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ve Atatürk’ün hayatından kesitler görüntü eşliğinde anlatıldı. Daha sonra öğrencilerden Hilal Kurt ‘Atatürk’ü duymak’ isimli şiiri, Sude Certel’de ‘Bir hüzündür kasımpatı’ isimli eseri okudu. Yine aynı okul öğrencileri “Bir ömrün hikayesi” isimli oratoryoyu seslendirirken, Esra Gülen öğrenci de ‘Atatürk’ün gençliğe hitabesini’ okudu. Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde gerçekleştirilen günün ikinci programı Hendek’ten gelen FOLKEM iki folklorcünün sarı zeybek oyunu ile son buldu.

Katılım

Atatürk’ün ölümünün 79. Yılı anma törenlerine Kaymakam Ömer Kalaylı, Belediye Başkanı Has an Akcan, Cumhuriyet Başsavcısı Bahadır Altan Bayındır, J. Komutanı Binbaşı Mustafa Hekimoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Fevzi Bora, CHP İlçe Başkanı Recep Furuncuoğlu, MHP İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu, Emniyet Müdür V. Komiser İsak Gök,  As. Şube Başkanı V. Asb. Çvş. Mustafa Atacan Yalçın, Gaziler, daire ve okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

12 Kasım 2017 , Pazar Bu haber toplam 458 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın