Günün Tarihi:22 Ekim 2018

 

 

Sorunsuz bir alt yapı


SASKİ tarafından Ferizli ve Söğütlü’de gerçekleştirilen altyapı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe İşletmeler Dairesi Başkanı Koncuk, sorunsuz altyapı için birçok noktada çalışmalar gerçekleştirdiklerini, bu çalışmalarla vatandaşların musluk

Hizmet

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) şehrin dört bir yanında daha sağlam altyapı için gerçekleştirdiği çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Ferizli ve Söğütlü ilçelerinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren İlçe İşletmeler Dairesi Başkanı Bayram Koncuk,  “Söğütlü Sıraköy Mahallesi’nde yer alan depoya Kaynarca Ömerağa Deposu’ndan hat çekerek Sapanca Gölü’nün suyunu Sıraköy’e ulaştırdık. Ferizli Ceylandere Mahallesi’nde ise su kaybının yaşandığı ve eski olan içmesuyu şebekesini tamamen yeniliyoruz. Yağmursuyu ve kanalizasyon altyapılarında önemli hizmetleri hayata geçirdik” dedi.

 Kayıp önleniyor

Ferizli Yeni Mahalle’de içmesuyu şebekesinin yenilendiğini belirten Koncuk, “Bölgede önemli miktarda su kaybı yaşanıyordu ve kaçaklar bulunuyordu. Kemalpaşa ve İnönü Mahalleleri de Yeni Mahalle hattından su alıyorlardı. Yaptığımız bölgeleme çalışmaları ile 2 bin 700 metrelik içmesuyu şebekesini yenileyerek suyu sadece Yeni Mahalle’nin almasını sağlayacağız. Böylece su kaybı ve kaçakların önüne geçilecek. Şu anda hattın tamamlanan kısımlarına su vermiş durumdayız. Daha önce sondajdan beslenen Söğütlü Sıraköy Mahallesi’nde yer alan depoya Kaynarca Ömerağa Deposu’ndan 470 metrelik hat çekerek Sapanca Gölü’nün suyunu Sıraköy’e ulaştırdık. Şu anda bölgede vatandaşlarımız Sapanca suyunu kullanıyorlar” diye konuştu.

Yeni hat

Koncuk, “Ferizli Ceylandere Mahallesi’nde su kaybının yaşandığı ve eski olan içmesuyu şebekesini tamamen yeniliyoruz. 12 kilometre uzunluğundaki hatta çalışmaların tamamlandığı noktalara yeni hat üzerinden su vermeye başladık. Bu bölgedeki vatandaşlarımızı da kaliteli ve bol suyla buluşturuyoruz. Gölkent’te yağmurlu dönemlerde dere yatağının taşması sonucu vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyetleri de bölgede inşa ettiğimiz yağmursuyu hatlarıyla sona erdirdik. Böylece Gölkent’in önemli bir bölümünde yağmurdan dolayı yaşanan sıkıntıların önüne geçtik” diye ifade etti.

Sağlamlaştırıyor

Bölgede gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili bilgiler de veren Koncuk, “Söğütlü’nün Soğucak Mahallesi’nde 2 bin 400 metre yeni içmesuyu hattı inşa edeceğiz. Bu hat 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni yapılan sanayi kuruluşlarının su ihtiyacını karşılayacak. Yine Ferizli’de bölgeleme çalışmalarımız olacak. Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanlığı tarafından Söğütlü ve Ferizli’de inşa edilen 120 kilometre kanalizasyon ve 40 kilometrelik içmesuyu hatlarında ise çalışmalar devam ediyor. Bölgenin altyapısı her geçen gün daha sağlam hale geliyor” ifadelerini kullandı.

13 Kasım 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 370 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın