Günün Tarihi:20 Mayıs 2019

Şeyh Muslihiddin’de 2. sohbet


İlimizin en eski tarihi camilerinden Kaynarca İlçesi’ndeki Şeyh Muslihiddin Camii’nde düzenlenen sohbet programlarının ikincisi tarih ve edebiyat sevdalılarının katılımıyla yapıldı.

Özdemir anlattı

Yazar Fahri Tuna’nın danışmanlığını, Büyükkaynarca halkından Süreyya Vardar, Hatice Kara, Sadiye ve Olcay Ceylan’ın ev sahipliğini yaptığı Şeyh Muslihiddin Sohbetleri’nin ikincisine, SAÜ Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir konuşmacı olarak katıldı.

2 saat sürdü

İlki geçtiğimiz ay düzenlenen Şeyh Muslihiddin Sohbetleri’nin ikincisine ilgi yine yoğun oldu. Adapazarı, Kocaeli ve çevre ilçelerden çok sayıda dinleyicinin katıldığı programda “Camideki Şair Mehmet Akif ve İstiklal Marşımız” başlıklı bir konuşma yapan SAÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir, arşivindeki slaytlar eşliğinde iki saate yakın; Akif’in hayatından bilinmeyen yönleri, İstiklal Marşımızın yazılışı, kabulü ve sonrasında yaşanan önemli ayrıntıları, Milli Şairin Mısır günlerini ve akrabalarının zor şartlardaki yaşam hikayelerini, vatan sevgisini ve hasretini anlattı.

Aralık’ta devam

Yakın tarihimize önemli notların düşüldüğü sohbet programının sonunda tertip heyeti Yrd. Doç. Dr. Mehmet Özdemir’e günün anısına kitap hediye etti. Şeyh Muslihiddin Sohbetleri programı Aralık ayında farklı konu ve konuklarla devam edecek.

13 Kasım 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 567 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama