Günün Tarihi:19 Ekim 2018

 

 

Amaç trafik güvenliği


Sakarya'nın Sapanca ilçesinde düzenlenen "Trafik Güvenliği ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezleri Çalıştayı" başladı. Trafik Güvenliği ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezleri Derneği Başkanı Kutlu, "Çalıştay çok güzel geçiyor. Amacımız, kazaların önlenme

Görev

Sapanca'da düzenlenen Çalıştay’da, trafik güvenliği ve psikoteknik değerlendirme merkezleri ele alınıyor. Trafik Güvenliği ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezleri Derneği Başkanı Cengizhan Kutlu, ilçedeki bir otelde düzenlenen Çalıştay hakkında yaptığı açıklamada, Türkiye'de trafik güvenliğini çok önemsediklerini, trafik kazaları ve sürücü hatalarını en aza indirmenin başlıca görevleri olduğunu söyledi.

130 merkez

Türkiye'de 130 psikoteknik merkezi bulunduğunu belirten Kutlu, "Trafik adabına uymayan ya da alkollü araç kullanan sürücülere hatalarından dolayı psikoteknik raporu vermekteyiz. Ticari taşıt kullanıcı belgelerinde, iş makinesi operatörlük belgelerinde de psikoteknik raporu alınma zorunluluğu vardır. Amacımız, kazaların önlenmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması" dedi.  Trafikte kazaların yüzde 97'sinin sürücü hatalarından oluştuğuna işaret eden Kutlu, "Burada bizler 12 farklı test uyguluyoruz. Kişinin algısını, yönetim kabiliyetini, asabiyetini, sinirini ve refleksini ölçüyoruz. Bu testlerden geçemeyen sürücü, psikoteknik raporu alamıyor. Uzman psikiyatrımız daha sonra raporu inceliyor" ifadelerini kullandı. 

14 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 450 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın