Günün Tarihi:20 Ekim 2018

 

 

2025’te hedef 10 bin istihdam


Bakanlar Kurulu Kararıyla Otomotiv İhtisas Bölgesi ilan edilen Karasu’da kurulacak olan BMC Fabrikası için Ethem Sancak ve Sakarya Protokolü Karasu’da yaptığı son incelemeyi değerlendiren Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, ilçenin stratejik merkez olacağı

Büyüme stratejisi

Sakarya protokolünün Karasu’da gerçekleştirdiği incelemelerin ardından açıklama yapan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Ülkemizin savunma sanayisine büyük katkı sağlayacak bir yapılaşmayı Karasu’da kuruyor. Bugün yaklaşık 2 bin 500 dönümlük alan üzerine inşa edilecek BMC’nin şantiyesini Sakarya Protokolümüz ile gezdik. Öncesinde verimli bir toplantı gerçekleştirdik. BMC ‘nin Karasu’da yapacağı bu büyük yatırımın amacının, sürdürülebilir büyüme stratejisi içerisinde Lider ve Milli Teknolojiyi kullanarak rekabet gücü yüksek olan ürünleri ortaya koymak olduğu hiç kuşkusuz ortadadır” dedi.

 

10 bin istihdam

Fabrikanın öncelikli hedefinin savunma sanayisi olduğunu açıklamalarında belirten Başkan İspiroğlu, “2 bin 500 dönümlük alan BMC ‘nin tüm yatırımlarına cevap verecek büyüklükte. Yapılan toplantıda edindiğimiz bilgiler doğrultusunda 2020 yılının ilk aylarına kadar asıl hedef tamamen yerli savunma sanayisi olacak şekilde planlanıyor. 2020 ile 2025 yılları arası tam kapasiteye ulaşacak olan fabrika, Savunma sanayisinde kendini kanıtlamış, Raylı sistem, Güç Grupları ve Ticari kamyon üretiminin de başarılı çalışmalara imza atan bir yatırımı hedeflemektedir” dedi.

 

Hedef 10 bin istihdam

Başkan İspiroğlu, “Hedeflenen bu çalışmalar da istihdamı kesinlikle olumlu yönde etkileyecektir. Ulaştığımız veriler sonucunda, Kasım 2017 itibari ile şantiyede toplamda 1715 kişi istihdam ediliyor. 2025 yılında fabrika tam kapasiteye ulaştığında ise 2 bin 500’ü mühendis olmak üzere toplamda 10 bin kişinin istihdamı hedeflendiğine ulaşıyoruz” dedi.

İspiroğlu açıklamalarının sonunda, BMC ‘nin Karasu’ya yaptığı yatırımın Sakarya’ya, Bölgemize, Devletimize ve Milletimize hayırlı olmasını temenni etti.

14 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 469 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın