Günün Tarihi:16 Kasım 2018

 

 

6 bin üye için çalışıyorlar


Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi 6 bin üye hedefi çalışmaları kapsamında Pamukova’da okul temsilcileri ile bir araya geldi.

Yeni yönetmelik

Pamukova’da okul temsilcilerine hitap eden Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen eğitim camiasının gündemini değerlendirdi.  Mengen, “Millî Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği yürürlüğe girdi. Ancak yeni yönetmeliğin de rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin niteliğini göz ardı ederek bu hizmetleri eğitim kurumlarının eğitim-öğretim etkinlikleri bütünlüğü içinde konumlandırdığı görülüyor. Yeni yönetmelik, psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetlerinin özgünlüğünü eğitim-öğretim hizmeti içinde doğru ve yerinde konumlandırmıyor maalesef” dedi.

 

Kamu personeli

Mengen, “Yönetmelik, rehber öğretmenlerin talep ve beklentileri doğrultusunda, rehberlik hizmetlerinin niteliği de göz önünde bulundurularak yeniden değerlendirilmelidir. Rehber öğretmenlerimizin haklı serzenişlerini destekliyoruz ve bu konudaki mücadelemiz devam edecek. MEB’de başka bir kanayan yara 4-B ve 4-C lilerin kadro mücadelesi. Kamu personel sistemi içerisinde yer alan ve fiilen de kamu hizmeti sunmakta olan sözleşmeli personel ile 4/C kapsamındaki geçici personelin kadrolu ve güvenceli istihdamla ilişkilendirmesinin de taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyle birlikte gerçekleşmesi ve sonuca bağlanmasının uygun olacağını düşünüyoruz” dedi.

 

73 puan üzeri

Mengen, “En başından beri karşı olduğumuz performans değerlendirme sistemini genel merkezimiz yargıya taşıdı ve iptal kararı çıktı. Genel Merkezimizin, çalıştığı eğitim kurumunun müdürü tarafından eğitim-öğretim yılı sonunda hakkında yapılan performans değerlendirmesinde 73 puan alan üyemiz adına açtığı davada, mahkeme, düşük performans notunun gerekçelerinin ortaya konulamadığı ve objektif kriterlere göre not verilmediği gerekçesiyle işlemi iptal etti” dedi.

 

Pilot illerde

Mengen, “Zaten performans değerlendirme dayatmasına karşı eylem kararı almıştık. Pilot illerde uygulanmasına başlanan öğretmen performans değerlendirmesinin hukuki temelinin bulunmadığı, objektif ve denetlenebilir nitelikte olmadığı bu vesileyle bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu şeklinde konuştu.

 

Örnek teşkilat

Mengen, “Pamukova ilçemiz birlik beraberlik bütünlük açısından takdire şayan ve örnek bir teşkilatımız oldu her zaman. Bu birlikteliğin mimarı ilçe temsilcimiz Mahmut Sami Tuncal’a teşekkür ediyorum” dedi. Pamukova Temsilcisi Mahmut Sami Tuncal, okul temsilcileri ile bir araya gelen il yönetimine, ayrıca kendilerini her zaman destekleyen Şube Başkanı Murat Mengen’e çok teşekkür ettiğini ifade etti. 

14 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 444 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın