Günün Tarihi:20 Ekim 2018

 

 

Afet bilinci SAÜ’de anlatıldı


Sakarya Üniversitesi Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Deprem Afet Farkındalığı ve Afet Bilinci Oluşturma Semineri" düzenlendi.

Seminere katılım

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen seminere AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, SAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Torkul, SAÜ Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Murat Utkucu, SAÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Prof. Dr. Adil Altundal, SAÜ Jeofizik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Levent Gülen ve SAÜ Öğrencileri katıldı.

 

Afet ve türleri

İl Müdürümüz Hüseyin Kaşkaş’ın konuşmacı olarak katıldığı seminerde öğrencilere; Afet ve Acil Durumlarında AFAD’ın görev ve sorumlulukları, Sakarya’nın afetselliği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, afetlere karşı ne gibi tedbirlerimizin ve önlemlerimizin olduğu, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, Afet çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği örnek ve uygulamalar ile aktardı.

 

Gönüllülük projesi

AFAD İl Müdürü Kaşkaş öğrencilere hitaben, “O Kahraman Benim gönüllü projesi kapsamında yaptığımız çalışmalarda çok iyi dönüşler alıyoruz. Proje kapsamında ilgili kamu kurumlarımız ile yaptığımız protokoller çerçevesinde gönüllümüz olan vatandaşlarımıza ücretsiz ve uygulamalı ‘Afet Bilinci, İlk Yardım Eğitimi, Yangınlara Müdahale Teknikleri ve Arama Kurtarma eğitimleri vererek olası afet ve acil durumlarda bilinçli, hazırlıklı ve çevresini de bilinçlendiren bir toplum olmayı hedefliyoruz, Öğrencilerimizi AFAD Gönüllümüz olmaya davet ediyorum” dedi.

14 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 455 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın