Günün Tarihi:20 Ekim 2018

 

 

OSB’de detaylar konuşuldu


Vali irfan Balkanlıoğlu, Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, SATSO Genel Sekreteri Yiğit Ateş ve il-ilçe yetkilileriyle ilçeye yapılması planlanan OSB hakkında istişarede bulundu.

Nereye kurulması

Kuzey Marmara Otoyolu ve Karasu Limanı demiryolu projeleri ile YHT’nin güzergâhları hakkında bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, yeni otoyol ve demiryolunun kesiştiği noktada bulunan Ferizli ilçesinde kurulması planlanan yeni OSB’nin nereye yapılacağı ve neleri ihtiva edeceği hususunda da yetkililerle görüş alış verişinde bulundu.

 

İhracat merkezi

Yetkililerin OSB için planlanan tüm verileri harita üzerinde anlattığı görüşmede Vali Balkanlıoğlu, kentimizin önemli bir yatırım ve ihracat merkezi haline gelmesi için tüm dinamiklerin birlikte hareket etmesi gerektiğinin önemine değindi.

 

Yan sanayi

Yetkililer, Otomotiv İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olarak düşünülen yerin tarıma elverişli olmayan arazi üzerine kurulacağını kaydederken, Vali Balkanlıoğlu da otomotiv ana sanayi ve tüm bölgenin yan sanayi ihtiyaçlarını karşılayacak türden olması ile, özellikle otomotiv üreticileri için cazibe merkezi haline geleceği ve böylelikle istihdam ile ihracata büyük katkı sağlayabileceğini belirtti.

 

Nitelikli personel

Meslek Yüksek Okullarının OSB’lerin içerisinde bulunmasının önemine de değinen Vali Balkanlıoğlu, böylece hem mezun olan öğrencilerin, hem de işverenlerin bir arada olmasıyla istihdam ve nitelikli personel konusunda sıkıntının ortadan kalkacağını ifade etti.

14 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 491 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın