Günün Tarihi:19 Aralık 2018

 

 

‘Benim ürünlerimi Cemil İpekçi dikti’


Erkeklerin bile yapmakta zorlandığı pazarcılığı meslek edinen Ayşe Garip, ilçe ilçe gezerek pazarlarda tezgah açtığı ve bayanların bu işte yer almasını isterdi.

Sabahın ilk ışıkları

Haftanın 5 günü sabahın ilk ışıklarıyla yazın sıcak, kışın soğuk demeden tezgah açarak geçimini temin eden Ayşe Garip, işini severek yaptığını ve tüm bayanların korkmadan bu işi rahatlıkla yapabileceğini söyledi.

Çarşamba’da gezerken

Şehrimizdeki bayanların gözde buluşma noktası olan Çarşamba Pazarı’nda kendisinin de gezmek için geldiğini andan itibaren hayatının tamamen değiştiğini söyleyen Pazarcı esnafı Ayşe Garip, “Evliyim ve bir oğlum var. Benim için hayat sabah ezanından önce kalkmayla başlıyor. Bir gün bir arkadaşım gel Çarşamba Pazarına gidelim dedi. Geldik, gezdik ve çok hoşuma gitti. Ben bu işi yapmayı aklıma koydum ve eşime söyledim. Eşim beni destekledi fakat bir çok arkadaşım bu işi yapamayacağımız söyledi” dedi.

İşimi çok seviyorum

Bazen günde 15 saat ayakta dikilerek ürünlerini satmanın uğraşını verdiğini belirten bayan esnaf Garip, “Bismillah dedim başladım ve 6 yıldır bu işi yapıyorum. Küçük bir aracım var, sabah kalkıyor, ailemle kahvaltı yapıyor, çocuğum okula, eşim işine gidiyor bende Pazar yoluna düşüyorum. Yaz, kış haftanın bey günü ilçe ilçe geziyor ve esnaflık yapıyorum. İşimi çok seviyorum. Benim bu işi yapamayacağımı söyleyen bayan arkadaşlarım şimdi benden tüyo almak için uğraşıyorlar. İyi ki bu işi yapıyorum ve çok mutluyum” dedi.

Bu işten korkmasınlar

Küçük bir Toros araç ile işe başladığını söyleyen Garip, “Şimdi işlerimi büyüttüm. Kredi ile başladığım işimde şimdi aracımı büyütüyorum ve ürünlerimi çeşitlendiriyorum. Bayanlara tavsiyem bu işten korkmasınlar ve hemen başlasınlar” diyerek tavsiye de bulundu. 

15 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 493 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın