Günün Tarihi:23 Nisan 2019

‘Yüz karası’


Tokat’ta yeni açılan bir İmam Hatip Lisesine, İngiliz mandacısı, Mustafa Sabri’nin adının verilmesinin kabul edilemez bir davranış olduğunu ifade eden Rahim Varol, “Tabela kaldırılarak şehidimizin adı verildi ve ne yazık ki Yalçın, ‘Bunu kınıyorum’ demişt

Tabela

Türkiye Kamu Sen Sakarya İl Başkanı ve Türk Büro Sen Şube Başkanı Rahim Varol, “Tokat ilimizde yeni açılan bir İmam Hatip Lisesine, İngiliz mandacısı, Cumhuriyet düşmanı Mustafa Sabri’nin adı verilmiştir.  Vatandaşlarımızdan gelen yoğun tepkiler neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçmiş, alel acele Mustafa Sabri yazan okul tabelasını kaldırarak, Liseye terör şehidi bir askerimizin adı verilmiştir. Bu gelişmeler üzerine siyasi iktidarın besleyip büyüttüğü Sendikamsı bir yapı olan Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, bir açıklama yaparak, “Tokat’ta Mustafa Sabri Anadolu İmam Hatip Lisesi tabelasının indirilmesini şiddetle kınıyorum” demiştir” dedi.

Açıklama

Varol açıklamasına şu sözlerle devam etti; “Ali Yalçın sözlerinin devamında ise, ‘Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi sadece Tokat'ın değil bu milletin, ümmetin bir değeridir. Ondan rahatsız olanlar bilgilerini ve zihinlerini sorgulasınlar. Tabela iner ama yüreklerden ve zihinlerden saygınlığı asla inmez’ demiştir. Bu garabet açıklamayı yapan şahıs, aynı zamanda bir eğitimci, Eğitim Bir-Sen adı verilen Sarı Sendikası yapının da Genel Başkanıdır. Atatürk’ün kurduğu bağımsız Türk Devleti olan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin okullarında eğitim görmüş bir şahıs, yani bu yüzyılın Mustafa Sabri’si…”

Vatan haini

Yalçın açıklamalarını kınayan Varol, “Ali Yalçın’ın, Türk Milleti’nin düşmandan Kurtuluş Mücadelesini veren, Kuvayi Milliye hareketinin karşısında saf tutmuş, Atatürk için idam fermanı çıkartmış, İngiliz mandasını savunan bir haine sahip çıkması oldukça üzücüdür. Bu şahsın başında bulunduğu Memur Sendikaları Konfederasyonunun 1 milyona yakın memur üyesi vardır. Biz inanıyoruz ki, bu üyelerin ekseriyeti Atatürkçüdür, Cumhuriyetçidir ve Vatanperverdir. Ancak görünen o ki, Ali Yalçın bu insanların yüz karasıdır. Tarihin tüm belgelerinde vatan hainliği tescillenmiş bu zatı savunmak demek, aynı köhne zihniyeti taşımak demektir” diye konuştu.

Utanç vesilesi

Türkiye Kamu Sen olarak, Ali Yalçın’ı nefretle kınadıklarını ifade eden Varol, “Vatan haini meczupların savunuculuğunu yapanların, Türkiye’de Sendikası bir yapının başında bulunmasının, o yapının mensupları için bir utanç vesilesi olduğunu düşünüyor ve Memur-Sen üyelerine sesleniyoruz; Başınızdaki Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarının hamisi olan yöneticilerden kurtulunuz ya da siz kendinizi kurtarınız. Herkes bilsin ki, bu ülkede vatan hainlerine, hiç kimse iadeyi itibar sağlayamaz, karşılarında Yüce Türk Milleti’ni bulurlar” ifadelerini kullandı.  

18 Kasım 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 413 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama