Günün Tarihi:22 Ekim 2018

 

 

‘CHP’de birliği sağlayacağız’


CHP Adapazarı İlçe Başkan Adayı Fatma Kurtuluş, parti tabanıyla birliği sağlamak için aday olduğunu söyledi.

Partiyi büyütmek

10 Aralık’ta gerçekleşecek olan Adapazarı İlçe Başkanlığı Genel Kurulu için kolları sıvayan ve geçen hafta adaylığını açıklayan eski Başkan Fatma Kurtuluş gazetemizi ziyaret ederek neden aday olduğu konusunda bilgi verdi. Kurtuluş, parti tabanıyla birliği sağlamak ve partiyi büyütmek için göreve talip olduğunu söyledi.

Şehrimizin sorunları

Kurtuluş, “CHP’nin bir mensubu olarak geçtiğimiz edindiğimiz tecrübelerle yeniden bu yola çıktık. Partimizde birliği sağlamak, tabanın sesine kulak vermek, partimizi daha da büyütmek ve şehrimizin eksiklikleri için bu göreve aday olduk. Partinin içinden gelen biri olarak CHP’nin ilkelerini ve hedeflerini çok iyi bile biriyim. Hedefimiz partimizi ileriye taşımak, şehrimizin sorunlarına vakıf olarak muhalefetimizi yapmak ve gerekli adımları atmak istiyoruz” dedi.

Kontenjansız ön seçim

Genel siyasetten çok yerel siyaset ile bu görevi yürütmek istediklerini söyleyen Kurtuluş, “Tabi ki genel siyaset çerçevesinde hedefimize ilerken, yerelde şehrimizi önemseyeceğiz. Şehrimizin sorunları takip ederek gerekli adımları atacağız. Bu nedenle parti içi yarıştan asla korkmuyoruz. Demokrasinin en güzel örneğinin yaşandığı partimizde herkes aday olabilir. Şu da bir gerçek ki, kontenjansız ön seçim istiyoruz ve bunu her fırsatta dile getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 

2019 seçimler yılı olacak

2019 seçimlerini çok önemsediklerini söyleyen Kurtuluş, “2019 yılı seçimler yılı olacak ve biz CHP olarak bu seçimlere çok iyi hazırlanmalıyız. Bu nedenle kim bu yarışın içinde yer alırsa alsın bu bilinçle hareket etmeli ve partimizi en iyi şekilde bu seçimlere taşımalıdır” dedi.

CHP Adapazarı İlçe Başkan Adayı Fatma Kurtuluş, beraberindeki ilçe delegesi Nalan Yedekçi ile birlikte gazetemize yaptığı ziyarette Genel Müdürümüz Nazan Güngörsün, Sorumlu Müdürümüz Müjdat Çetin ve Yazı İşleri Müdürümüz Ekrem Ürdüç’e parti içi seçim çalışmalarından bahsetti. 

18 Kasım 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 1705 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın