Günün Tarihi:22 Ekim 2018

 

 

Erasmus heyeti Hendek’te


Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus + KA219 Stratejik Okul Ortaklıkları kapsamında kabul edilen “ Happy Kids For A Better Europe With Peer Coaching “ isimli projesinin ilk toplantısı Hendek’te yapıldı.

Projeyi anlattılar

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün daveti üzerine, Portekiz, Polonya ve İtalya’dan gelen öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Dursun Kaplan, Öğretmenler Ali İpek, Şeymanur İpek ve Gönül Cengiz ile birlikte, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’yü makamında ziyaret etti. Ziyarette, misafir öğretmenler Başkan İrfan Püsküllü ile bir süre sohbet edip, proje ile ilgili bilgi verdi.

Mutlu bir dünya

Başkan İrfan Püsküllü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “İnşallah Erasmus projesi ile ülkeler arasında, okullar arasında ve ilçeler arasında güzel bir bağ oluşur. Bu Dünyada hep beraber yaşıyoruz ve her ne olursa olsun dünyamız yaşanacak kadar güzeldir. Erasmus projesi sayesinde ülkelerimiz ve çocuklarımız birbirlerini tanıyorlar. İnşallah ileriki zamanlarda daha yaşanabilir, daha mutlu bir ülkede, dünyada yaşayacağımıza inanıyoruz. Misafirlerimizi ilçemizde ağırlamaktan mutlu olduk. İnşallah ilçemizden memnun ayrılırlar” dedi.

Teşekkür

Başkan Püsküllü, misafirlerine Hendek hatırası çini tabak hediye edip, ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Polonya, Portekiz ve İtalya’dan gelen öğretmenler de Başkan Püsküllü ’ye misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettiler. “ Happy Kids For A Better Europe With Peer Coaching “ isimli proje  “ Akran Danışmanlığı “ üzerine olup, projenin koordinatörlüğü ise Cumhuriyet İlkokulu tarafından yapılıyor. Projenin partner okulları Portekiz, Polonya ve İtalya’daki ilkokullardır. Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Dursun Kaplan öncülüğünde, misafirler Hendek’te Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretleri yapıp, proje ile ilgili fikir alışverişinde bulundular.

18 Kasım 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 480 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın