Günün Tarihi:22 Ekim 2018

 

 

Kahvedeki Kur’an Kursu’na ilgi büyük


Karasu Kuyumcullu Mahallesi'nde dört yıldır Müftülük izni ile açılan yetişkinlere özel olarak akşamları kahvede verilen Kur’an Kursu tekrar başladı.

Gelenek oldu

Kuyumcullu Mahallesi İmam Hatibi İlhami Ulusoy Hoca öncülüğünde başlayan ve mahallede bir gelenek haline gelen ‘Kahvehanede Tecvidli Kur'an Kursu’ ilimizde bir ilk olmasının yanında 4 yıldır büyük ilgiyle sürüyor. Yatsı namazı sonrası çarşı merkezindeki Yakup Kara'nın işlettiği kahvehanede düzenlenen yetişkinlere yönelik akşam Kur’an Kursu’na halk büyük ilgi gösteriyor.

Nene Hatun Camii

Merkez Orhan Gazi Cami İmamı İlhami Ulusoy'un seminerde olması sebebiyle bu yıl Nene Hatun Camii İmamı Muhammet Ergün  tarafından verilen kursta tecvidli olarak Kur’an-ı Kerim’i öğretiliyor. Ayrıca kursta tüm namaz sureleri ve dualar yine tecvidli olarak ezberleniyor.Kursa katılan kursiyerler bu hizmetten dolayı çok memnun olduklarını ,önceden böyle bir imkan bulamadıklarını Kur’an-ı Kerim’i rahatça kahvehanede öğrendiklerini söylediler.

İmamdan teşekkür

Kursu düzenleyen mahalle İmamı Muhammet Ergün, kursa gösterilen ilgiden dolayı mahalle halkına teşekkür ettiğini belirterek, “Çok hayırlı bir hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyorum. ilk üç kurs Kur’an Kursu binasında düzenlendi. Ama daha sonraki kursları ise ilgi çekmesi ve katılımın daha fazla olması için kahvehanede düzenlemeyi tercih ederek bunu gelenekselleştirdik. Bu kursa geçmişten öğrendiklerini bir kenara bıraktırarak, en baştan doğru bir şekilde tecvidli olarak öğretiyoruz” dedi. 

20 Kasım 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 431 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın