Günün Tarihi:22 Ekim 2018

 

 

Kış yardımları başladı


Sakarya İHH Teşkilatının İl Divan Toplantısı, ilçe temsilcileri ve yönetim kurulunun katılımıyla gerçekleşti. İl divanda ihtiyacı olanlara ülkemizde kışlık malzeme yardımlarının yapıldığını ve Arakandaki mazlumların zorlukları anlatıldı.

Toplantıya katılım

Orhan Gazi Kültür merkezinde yoğun katılım ile gerçekleştirilen Sakarya İHH İl Divan Toplantısına İHH yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra ilçe temsilcilikleri yönetim kurulları, Genç İHH ve Hanım Komisyonu ile İHH Marmara Bölge Başkanı Ruhi Ademoğlu, Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Hüma Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve daha önceden İHH teşkilatlarında görev almış ilçe temsilcileri ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Soba ve gıda yardımı

İl divanda ülke gündemini değerlendiren Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, “Ülkemizde artık kış geliyor havalar soğumaya başladı. İl içi soba, kömür, gıda, kışlık kıyafet gibi yardımlarımız sürüyor. Yükümüz ağır ama yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Başkan Sebahattin Aydın, “Myanmar hükümetinin Arakanlı Müslümanlara uyguladığı baskı ve soykırım devam ediyor. Katliamdan kaçarak nehirleri ve dağları aşmayı başaran Arakanlılar Bangladeş’e sığınıyor ve hayata tutunmaya çalışıyor.”

Yardım

Aydın, “Bizler İHH olarak, Myanmar Arakan içlerine kadar ulaştırdığımız yardımların yanı sıra Bangladeş’e göç eden 500 bini aşkın mülteciye de hayırseverlerin desteklerini ulaştırmaya devam ediyoruz. Böylelikle hem Arakan’da hayata tutunmaya çalışan hem de Arakan’dan Bangladeş’e göç eden yüzbinlerce mülteciye yardım malzemesi ulaştırmış oluyoruz. Şu ana kadar tüm Türkiye’den toplanan yardımlarla toplamda 270 bin Arakanlı istifade etmiş olduk” dedi.

Destek

Aydın, “İyilik Kervanı Yola Çıkıyor Sloganı ile başladığımız kampanyamızda sona yaklaştık. Kadirşinas halkımızdan ve bir çok kurumdan bizlere destek geldi. Şunu asla unutmayalım, Arakan ne yazık ki İslam Ümmetinin bugüne kadar unuttuğu bir bölge oldu. 70 yılda 700 binden fazla insan katledildi. Arakanlıların sal küçük tekne ya da yüzerek Bangladeş’e geçmek için kullandıkları Naf nehri en az iki İstanbul Boğazı büyüklüğündedir.”Diğer taraftan kanayan başka bir yara Suriye. Zulüm savaş yokluk çaresizlik devam ediyor. Rejim tarafından kuşatma altındaki Doğu Guta’da  bebekler açlıktan ve hastalıktan ölüyor. İnsanlar ölümü bekliyor.” Toplantı sonunda daha önceden Sakarya İHH’da görev yapmış İlçe Temsilcileri ve merkez yönetim kurulu üyelerine  teşekkür plaketi takdim edildi. 

21 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 373 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın