Günün Tarihi:19 Şubat 2019

Doğa ve spor bir arada


Akyazı’da geleneksel olarak devamlı yapılan, “Sağlıklı olmak için sende yürü” sloganı ile organize edilen Acelle Yaylası’ndan Sultanpınar Yaylası’na yapılan yürüyüş sonunda katılımcılar kültürfizik eşliğinde spor yaptılar.

 Yürüyüşe katılım

Akyazı Kaymakamlığı, Akyazı Belediyesi ve Akyazı İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından “Sağlıklı olmak için sende yürü” sloganı ile organize edilen Acelle Yaylası’ndan Sultanpınar Yaylası’na yapılan yürüyüş sonunda katılımcılar kültürfizik eşliğinde spor yaptılar. Acella ve Sultanpınar Yaylaları arasındaki 12 kilometrelik doğa yürüyüşü hafta sonunda halkın ve öğrencilerin de katılımı ile gerçekleştirildi. Yürüyüşe Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Kemal Aksakal, İlçe Gençlik ve spor Müdürü Adem Altun İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Hekimoğlu, Akyazı Müftüsü İzzet Şener, Zabıta Personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Fotoğrafla kalıcılık

Acella Yaylası’nda başlayan yürüyüş 6 kilometre sonunda Sultanpınar yaylasında son buldu. Sultanpınar yaylasına ulaşan yürüyüşçüler burada Belediye Zabıtasında görevli sporcuların nezaretinde kültürfizik eşliğinde spor yaptılar. Yapılan spor sonrası biraz dinlenen yürüyüş severler daha sonra müthiş doğa güzelliklerini ölümsüz kılmak için telefonları ve fotoğraf  makineleriyle fotoğraf çektiler. Akyazı Belediyesi tarafından yürüyüşe katılan tüm vatandaşlara çeşitli yiyeceklerden oluşan sabah kahvaltısı ikramı yapıldı. İkramdan sonra bulunulan alanın güzelliklerini büyük bir mutluluk içinde gezen yürüyüş severler daha sonra yürüyüşün başlangıç noktası olan Acelle Yaylasına geri döndüler ve burada kendilerini bekleyen araçlara binerek Akyazı’ya geri döndüler.

21 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 470 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın