Günün Tarihi:21 Mart 2019

Deprem Müzesi’nde eğitim


Adapazarı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün İlkokul öğrencilerine yönelik düzenlediği “Temel Afet Bilinci” konulu deprem eğitimleri uygulamalı olarak devam ediyor.

Deprem sırasında

Adapazarı Belediyesi “Deprem Müzesi”nde gerçekleştirilen eğitimlere  konuşmacı olarak  AFAD tarafından görevlendirilen uzman eğitmenler katılıyor. Hem teorik hem de uygulamalı olarak verilen eğitimlerde, deprem öncesinde alınması gereken önlemler, deprem sırasında doğru davranış şekilleri ve afet sonrasında ilk saatlerde neler yapması gerektiği hakkında gerekli bilgiler uygulamalı olarak anlatıldı.

72 saatin önemi

Afetlerde ilk 72 saatin önemine dikkat çeken AFAD Eğitim Uzmanı Servet Akdeniz, Afet Çantasının evimizde ulaşabileceğimiz yerde olması ve afet anında Çök-Kapan-Tutun hareketinin uygulanması gerektiğini söyledi. Kültür Müzesi’nde düzenlenen eğitimlerde öğrencilere hem teorik hem de pratik olarak deprem bilincini oluşturmaya çalıştıklarını belirten Akdeniz,  deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası yapılması gerekenleri uygulamalı olarak anlattı. 3 hafta sürecek eğitimlerde toplam 30  okula eğitim verilecek.

22 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 530 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın