Günün Tarihi:20 Şubat 2019

‘İthal başkan istemiyoruz’


AK Parti Ferizli İlçe Başkanlığı’nda Ali Serhoş, Ali Çakadı, Rahmi Yılmaz önderliğinde düzenlenen toplantıda Dursun Ali Dal’a olan tepki dile getirildi ve Dal’ın görevden çekilmesi gerektiği bir kez daha belirtildi.

Açıklama

Toplantıya parti kurucuları delegeleri ve mahalle temsilcileri katıldı. İlçedeki gidişattan memnun olmadıklarını ifade eden Ali Çakadı, “İlçemizdeki parti temsilcilerimizin partimiz adına makam ve mevkii kullanan idarecilerimizin partimizin ilkelerinden uzaklaştıkları ve kendi çıkarlarını parti çıkarlarının üzerinde tutarak partimize büyük zararlar verdiklerini görmekteyiz.  Partimiz ortak akıl yerine bir kaç kişinin tercih ve menfaatlerine göre karar verir hale gelmiştir. Gelinen noktada ilçe başkanlığı adaylığı için ilçemizden ve partimize hizmet etmiş dokuz tane aday adayı çıkmasına rağmen, başka bir ilçeden Ferizli’de oturmayan ve Ferizlili olmayan biri; Dursun Ali Dal ilçe başkanlığı için Genel Merkezce belirlenmiştir” dedi.

‘Ferizlililer yok sayıldı’

Ferizlili vatandaşların yok sayıldığını belirten Çakadı, “Bu arkadaş kesinlikle Ferizli AK Partililerin ve kamuoyunun genel kabulü ile aday gösterilmiş biri değildir. Bu manada Genel Merkez Yöneticilerimiz yanlış bilgilendirilmiş ve 25 bin Ferizli insanı yok sayılmıştır. Bu karar sonrası ilçede tam bir infial oluşmuş bir çok kişi Ak Parti’den istifa edeceğini bu durumun düzeltilmesini istemiştir. Üç Belediye Meclis Üyemiz bir basın bildirisi yayınlayarak İlçe başkan adayının geri çekilmemesi durumunda istifa edeceklerini beyan etmişlerdir” diye konuştu.

Değişim

Dursun Ali Dal’ın adaylığını kabul etmediklerinin altını çizen Çakadı, “Kıymetli basın mensupları partimizin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 seçimlerinde bir oyun bile çok önemli olduğunu ve bu manada partimizde değişim ve dönüşüm yapılacağını beyan ederken, maalesef birileri partimizin binlerce oy kaybetmesine sebep olacak alabiliyorlar. Bizler AK Parti’ye gönül verenler olarak Ferizli’de partimize çok büyük oy kaybettirecek ithal ilçe başkanı Dursun Ali Dal’ın adaylığını kabul etmiyoruz. Bu doğrultuda adaylığının geri çekilmesi için ne gerekiyorsa o yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Mücadeleye devam

Çakadı konuşmasını şu ifadelerle sonlandırdı; “Çünkü bizler AK Parti’yi karşılıksız seven insanlarız. Reisimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemlerinin aksine hareket ederek partimize zarar veren Durdun Ali Dal’ın Ferizli’ye ilçe başkanı yapılmasında dahil olanları kamuoyuna ve Genel Merkez’e ihbarda bulunuyoruz. Şunu herkes iyi bilmeli ki Ferizli’ye yanlış bir şekilde atanmış olan ilçe Başkanı adayı Dursun Ali Dal bu görevden çekilene veya istifa edene kadar parti içi mücadelemiz devam edecektir. Bu akşamki toplantı da bunun bir başlangıcıdır.” 

23 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber toplam 493 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın