Günün Tarihi:13 Aralık 2018

 

 

Pamukova Ayvası tescillendi


Pamukova Belediyesi’nce geçen yıl Türk Patent ve Marka Kurumu’na tescil için müracaatı yapılan ‘Pamukova Ayvası’nın tescil onayının geldiğini açıklayan Belediye Başkanı Cevat Keser,”İlçemizin her alanda hak ettiği değeri görmesi için elimizden gelen gayre

Anavatanı Pamukova

Pamukova Ayvası'nı  bir marka olarak sunmanın yanında bölgesel ve ulusal anlamda tanıtmayı ve pazar payını her geçen yıl artırmayı hedeflediklerini belirten Keser, “Ayvanın anavatanı Pamukova'dır sloganıyla, bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Ayva festivalimiz bu anlamda önemli bir yer tutuyor. Pamukova Ayvası ile ilçemizin verimli topraklarında yetiştirilen diğer sebze ve meyvelerin farkındalığını ortaya koyarak iyi bir tanıtım yapacağız” dedi.

50 bin ton üretim

Yıllık 50 bin ton ayva üretimi ile ülkemizdeki en büyük üretim hacmine ilçelerinin sahip olduğunu belirten Başkan Keser, “Pamukova Ayvası tadı, lezzeti, şekli ve görünüşüyle ihracatçıların da gözdesi haline geldi. Pamukova Ayvası Marka Tescil Belgemizin tüm Pamukova'ya ve özellikle çiftçi kardeşlerimize hayırlı olmasını diliyor daha öncede olduğu gibi, bundan sonrada Pamukovalı çiftçilerimizin yanlarında olarak, gerek üretim, gerekse de pazarlama konusunda her türlü desteği sonuna kadar sürdüreceğimizin bir kez daha altını çiziyorum."dedi. 

25 Kasım 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 426 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın