Günün Tarihi:18 Ocak 2019

 

 

‘Türkiye Çöl Olmasın’


Adapazarı Orman İşletme Müdürlüğü, Kaynarca Orman İşletme Şefliği sınırlarında bulunan meşe ormanından TEMA’nın uzun yıllardır yapmış olduğu “Türkiye Çöl Olmasın” kampanyası kapsamında meşe tohumu toplama etkinliği yapıldı.

TEMA

Tohum toplama etkinliğine; Adapazarı Orman İşletme Müdür Yardımcısı Hakan Deniz, Adapazarı ATM Şefi Kerem Özdemir, orman muhafaza memurları, Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları 2., 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile TEMA temsilcileri katıldı.

Tohum toplama

Kaynarca Orman İşletme Şefliği, Büyük Hataplı Mahallesi meşe ormanında çocuk seslerinin yankılandığı etkinlikte öğrencilere; meşelerin botanik özellikleri, tohumların hangi amaçla toplandığı, tohumla nasıl orman tesis edildiği ve ormanların erozyonu önlemedeki rolleri konularında bilgiler verildi. Ağaç ve orman sevgisinin aşılanması maksadıyla yapılan tohum toplama etkinliğinden öğrencilerin büyük bir mutluluk duyduğu görüldü. 

28 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 383 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın