Günün Tarihi:23 Ekim 2018

 

 

Ceylan güven tazeledi


Cumhuriyet Halk Partisi 36. Kaynarca Olağan Toplantısı yapıldı. İl Başkanı Ayça Taşkent'in Divan Başkanlığını yaptığı kongrede 2 liste yarıştı. 52 Delegenin bulunduğu kongrede 37 delege oy kullandı. Oyların 24'ünü Ersan Ceylan, 13'ünü Önder Yıldız aldı.

Sorumluluğumuz büyük

Kaynarca Konak Mahallesi'nde Vedat Balta'ya ait kahvehanede yapılan kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. İlçe Başkanı Ersan Ceylan açılış konuşmasından sonra hesap ve çalışma raporlarını okudu. Raporlar oy birliği ile kabul edildi. Kongrede konuşan CHP Sakarya  İl Başkanı Ayça Taşkent, “Tarımda üreticilerimiz emeklerinin karşılığını alamıyor. Tarıma ayrılan topraklar her geçen gün azalıyor. Köyden kente göçen gençlerin iş bulabilme şansları da azalıyor. Bütün bu sorunları göze aldığımızda CHP'nin sorumluluğunun ne kadar büyük olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi.

Yönetim çalışmadı

İlçe Başkan adayı Önder Yıldız, “İlçe binamız Ersan beyin görev yaptığı zamanda 10 gün açık kalamadı. Bundan rahatsız olduk. Yönetim çalışmadı, çalıştırılmadı. Veya çalışamadı. Bunu hepiniz biliyorsunuz. Referandum çalışmalarında haberdar edilmedik. İlçemizin çok önemli konularından birisi OSB'ler konusunda, toplumsal olaylar konusunda partinin öncülük etmesi lazım, beyanda bulunması lazım. Kaynarca'da Suriyeli kadına tecavüz olayında başkan sessiz kaldı, niye sessiz kalıyoruz arkadaş kimden korkuyoruz. Sayın başkan bunun cevabını bekliyorum senden” dedi.

‘Ne yaptınız’

Yıldız, “Belediye Küçük Kaynarca sınırına yakın bölgede 2 bin dönüm araziyi imara açtı. Belediye yüzde 35 alması gerekirken bazı bölgelerde yüzde 38 bazı bölgelerde 35 bazı bölgelerde yüzde 25 aldı. İki bin dönüm yerde 2 bin bina yapılacağını kabul ediyoruz, çift daireden 4 bin, 3 kattan 12 bin, 4'er kişiden hesap edersek 48 binin dörtte biri çocuk olsa 12 bin. Ama belediye maalesef bu araziye bir tane okul yeri bir tane kampüs yapmadı. Biz yine buna CHP olarak seyirci kaldık. İlçemiz yoğun yağışlardan dolayı 2 defa sel felaketi yaşadı. Bazı evler ve dükkânlar zarar gördü. Bu insanlara ilçe yönetimi gidip bir geçmiş olsun dileğinde bulundu mu? Belediye'ye bir öneride bulundu mu bunu da merak ediyorum” diye konuştu.

Cevap vermedi

Delege arkadaşlarımızın bazıları delege olduğunu bilmiyor. Bazıları bugün seçim olduğunu bilmiyor. Bu nasıl çalışmadır bunun da açıklamasını istiyorum. Delege listesi internette yok. Niye yok cevabını istiyorum.  Başkan adayı Ersan Ceylan, Önder Yıldız'ın eleştirilerine ve sorularına cevap vermedi.

Gün birlik günü

Ceylan, Gün birbirimizi eleştirme günü değildir. Gün suçlu arama günü değildir. Gün enerjiyi içimizde harcama günü değildir. Gün kişiler üzerinden siyaset yapma günü değildir. Gün tek yürek, tek ses, tek yumruk, kenetlenme günüdür. Gün umutları aydınlık yarınlarımız için tazeleme günüdür. Gün yıkıcı olmadan, ayrışma olmadan, sevgi ile, dostça, kardeşçe, barış içinde yaşayacağımız güçlü bir Türkiye için, cumhuriyetimiz için, vatanımız için, bayrağımız için el ele verelim. Aydınlığa adım adım yaklaştığımız umutlarımızın yeşerdiği, birlik ve beraberlik içinde sevgi ile kenetlendiğimiz bir gün olsun” dedi.

Başkan seçilen Ersan Ceylan'ın Listesi

Ersan Ceylan (Başkan), Yönetim Kurulu (Asil) Nejdet Baydar, Şevket Candan, Şule Çelik, Ergün Demircan, Levent Gönül, Kıymet İçöz, Mehmet Öz, Kemal Sağır, Ali İhsan Sert, Okay Temel, Serkan Yüksel, Yılmaz Yenilmez.

İl Delegeleri: Sezai Şeker, Nejdet Baydar, Yılmaz Yenilmez, Serkan Yüksel, Ali İhsan Sert, Ersan Ceylan.

Önder Yıldız'ın Listesi

Önder Yıldız (Başkan), Yönetim Kurulu (Asil) Ramazan Adıgüzel, Hatice Altıntaş, Şafak Altıntaş, Arife Balta, Bekir Benli, Zeki Çoban, Onur Dağhan, Kamuran Durman, Harun Durman, Cihan Güler, Nejdet Yavaş, Olcay Yazgan.

İl Delegeleri: Öner Acar, Hatice Altıntaş, Mustafa Aydoğdu, Arife Balta, Macit Göbekçioğlu, Önder Yıldız. 

28 Kasım 2017 , Salı Bu haber toplam 467 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın