Günün Tarihi:17 Temmuz 2019

Zamanda yolculuk


10 gün boyunca Sedirvan AVM’de sergilenen Oyuncak Müzesi Sergisi’nde 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinden çeşitli oyuncaklar Sakaryalılarla buluştu. Minikler kadar büyüklerin de ilgiyle ziyaret ettiği sergi herkesi zamanda yolculuğa çıkardı.

Müze ilgi gördü

Sepaş Enerji sponsorluğunda Sakarya’ya getirilen ve 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği ‘Sunay Akın Oyuncak Müzesi’ sergisi kent tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Küçük büyük herkesin ilgisini çeken sergiyi 10 günde 250 bin kişi ziyaret etti.  

Çeşitli etkinlikler

Sepaş Enerji Genel Müdürü Ondrej Safar serginin bu kadar çok ziyaretçiye ulaşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz Sakarya’da görevli perakende satış şirketi olmanın ötesinde kente faydamız dokunacak projelerde de yer almak istiyoruz. Sakaryalılarla böyle güzel etkinliklerle bir araya gelmek çok güzel. Önümüzdeki yıl da çeşitli etkinliklerle Sepaş Enerji adını çok yerde göreceksiniz” diye konuştu.

Türk malı oyuncaklar

İlk uzay temalı oyuncaklardan, Almanya’da ortaya çıkan bebek evlerine kadar farklı oyuncaklar büyük küçük tüm vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Oyuncak Müzesi Sergisi’nde yer alan ‘’Türk Malı’’ oyuncaklar da hatıralarda derin izler bırakan örnekleriyle ziyaretçilerini nostaljik bir yolculuğa çıkardı.

29 Kasım 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 485 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama