Günün Tarihi:20 Şubat 2019

‘Eşitlik kadının sorunu değil’


KYK Rahime Sultan Yurt Müdürlüğünde düzenlenen Kadına Yönelik Şiddete Hayır’ konulu eğitimde konuşan Albayrak, “Kadının toplumumuzda hak ettiği adil şartlara kavuşmasını sağlamak bir kadın sorunu değildir. Kalkınmış bir ülke olabilmek için toplumu inşa e

İşaret dili

KYK Rahime Sultan Yurt Müdürlüğünde barınan öğrenciler için Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün Şiddet Önleme Merkezi işbirliği ile ‘Kadına Yönelik Şiddete Hayır’ konulu eğitim düzenlendi. Tarihçi Yazar Mustafa Turan’ın ‘Kadının Toplumda Yeri’ ile ilgili seminer verdiği programa, KYK Sakarya İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu ve Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü personeli, KYK Sakarya İl Müdürlüğü personeli ve Rahime Sultan Yurdu personeli katıldı. Rahime Sultan Yurt Müdürlüğü İşaret Dili Kursu öğrencileri usta öğreticileri Melike Çatak ile birlikte, programın başında işaret dili ile İstiklal Marşı okudular. Öğrenciler ardından işaret dili ile ‘Kadına Şiddete Hayır’ dediler.

Artı değer

Rahime Sultan Yurt Müdürü Hacer Albayrak, “Kredi ve Yurtlar Kurumu Sakarya İl Müdürlüğü kurulduğu ilk günden bu yana tüm zorlukların üstesinden,  gelerek emin ve kararlı adımlarla büyümekte ve siz kıymetli öğrencilerimize kredi-burs hizmetleri, barınma ve yemek hizmetinin yanında eğitim hayatınıza artı değer katacak faaliyetleri organize ederek yoluna devam etmektedir. Sakarya KYK ailesi;  açılan yurtların da dâhil edilmesiyle 12 bin306 toplam kapasiteyle 12 yurtta hizmet vermektedir” dedi.

Teşekkür

Öğrencilerin geleceğine büyük katkılar sağladıklarını ifade eden Albayrak, “Bizler, geleceğin anne adayı gençlerimizin yükseköğrenime devam ederken akademik destek sağlayarak geleceklerine önemli katkılar sağlıyoruz. Öğrencilerimin, sunduğumuz bu fırsatları değerlendirmenizi dilerken, Bu akşam gençlerimizin yaşamlarına bir damla da olsa iyilik aşılamak, yaşamlarında bir farkındalık yaratmak umuduyla Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü ailesi ile yeniden bir eğitim programında birlikteyiz. Buradan biz KYK ailesine gerek eğitimlerde gerekse kurumsal olarak desteklerini esirgemeyen Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ailesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kadın desteklenmeli

Albayrak konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi; “Biliyoruz ki kadın toplumun en etkili, en yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının toplumumuzda hak ettiği adil şartlara kavuşmasını sağlamak bir kadın sorunu değildir.  Kalkınmış bir ülke olabilmek için toplumu inşa etmenin en önemli yolu kadınları korumak ve desteklemektir. Bu tür eğitimlere her zaman ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.  Bu vesile ile bunların yapılmasını destekliyor, hepimizin yaşamında yer alan kadınlarımızın hak ettiği değere kavuşmasını diliyorum. Mustafa Turan Beyefendi; akıcı ve etkileyici konuşması ile programımıza renk katmıştır. Kendisine ve programımıza katılım sağlayan herkese: şahsım ve kurumum adına tekrar teşekkür ediyorum.”

1 Aralık 2017 , Cuma Bu haber toplam 529 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın