Günün Tarihi:16 Ocak 2019

 

 

‘Gün ışığı göremeyecekler’


Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde geniş güvenlik önlemleri altında devam eden duruşmaya AK Parti Sakarya Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanvekili Ayhan Sefer Üstün de katıldı.

Bu vahşi olayın gerçekleşmesinden sonra kamuoyunun adeta şoke olduğunu ifade eden Üstün, “Bizler çok üzüldük. Çünkü bu olayın barış ve kardeşlik şehri olan Sakarya'mızda gerçekleşmesinden adeta kahrolduk. Bir de bu olayın Türkiye'ye sığınmış, canını, namusunu, ırzını bizlere teslim etmiş birine karşı işlenmesi üzüntümüzü kat kat artırdı” dedi. Ayhan Sefer Üstün, “Umuyoruz ki sanıklar bu davanın sonunda hak ettikleri en ağır cezayı alacaklar. Bu katiller, bu caniler bundan sonra inşallah gün ışığı göremeyecek. Arzumuz böyle olayların olmaması. Tabii ki nasıl Suriyelilerden herhangi birisi bir suça karıştığında bütün Suriyelilere bu olayı mal etmiyorsak, Türkiye'de, Sakarya'da böyle bir olayın işlenmesi bütün Türkiye'ye mal edilemez” dedi.

‘Takipçisi olacağız’

Üstün, “Zaten bu olayı baştan beri lanetliyoruz ve yargı da işin içerisinde, çok iyi çalıştı, dosyayı hazırladı ve katiller yaptıklarının hesabını verecek. Biz Türkiye olarak bu davanın sonucuna kadar takibindeyiz, peşindeyiz. Eski milletvekillerimiz, AK Parti İl Başkanımız, bizler AK Parti milletvekili olarak, şehrin milletvekili olarak buradayız, sivil toplum örgütleri, kadın örgütleri, herkes burada. Ölen kişinin eşi Halid Al-Rahmun'un yanındayız. Belki Emani'ye sahip çıkılamadı ama hiç olmazsa Halid'e sahip çıkmak için buradayız. Katiller hak ettikleri cezayı alana kadar bu davanın takipçisi olacağız” diye konuştu. 

2 Aralık 2017 , Cumartesi Bu haber toplam 397 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın