Günün Tarihi:17 Şubat 2019

 

 

Çorumlular Sakarya’da


Çorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tatar; beraberindeki yöneticiler ile birlikte Sakarya’ya bir çıkarma yaptı.

Ziyaret

Ziyaretlerinde ilk olarak, uzun yıllar devletin farklı alanlarında ve illerinde başarılı görevlere imza atarak Ordu’dan Sakarya Valiliği’ne atanan hemşerileri İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret ederek “hayırlı olsun”          dileklerinde bulundu. Başkan Yaşar Tatar; “Her vakit sosyal paylaşım kimliğiyle Devlet kapısını halka sonuna kadar aralayan değerli valimiz İrfan Balkanlıoğlu Sungurlu'da Tatar Mahallesi'nde yaşadığı hatıralardan bahsetmesi ziyaretimize bir başka anlam kattı. Kendisini ilk defa tanımama rağmen oldukça sıcakkanlı Candan bir insanı özellikle Çorum Sungurlu’lu olması hasebiyle ile de ayrıca mutlu olduğunu ve ziyaretimizde bizleri dinleyerek zaman ayırarak hediyeleri ile uğurladı” dedi.

Teşekkür

Ardından Sakarya Kırımlı Türkleri Derneği’ni de beraberindeki Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Berber ile birlikte ziyaret eden Çorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tatar; burada Sakarya Kırımlı Türkleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kaymaz ile Derneğin Medya Sorumlusu Nedim Ergün Kırımlı’yla görüştü. Yapılan görüşmede iki derneğin çalışmaları hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.  Sakarya Kırımlı Türkleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kaymaz, Çorum Kırım Türkleri Kalecikkaya Köyü Derneği’nin kendilerine yapmış olduğu ziyaretten dolayı dernek adına memnuniyetini dile getirdi.

4 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 458 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın