Günün Tarihi:16 Aralık 2018

 

 

Esnaf destek bekliyor


Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turhan Salihoğlu, esnafın maddi anlamda bir dar boğazdan geçtiğini belirterek bir çok konuda destek istedi.

Yazarkasa

Esnafın son zamanlarda sıkıntıda olduğunu ifade eden Turan Salihoğlu, belli başlı konularda verilecek olan desteğin nefes aldıracağını ifade etti. Esnafların yeni nesil yazarkasa kullanmasının zorunlu hale geleceğini de belirten Salihoğlu, “ Bunun bir yıl ertelenmesini istiyoruz esnaflar olarak. Çünkü bunun her bir esnafa 2 bin liraya yakın bir maliyeti var. Bugünkü ekonomik durumda esnaflarımız geçim sıkıntısı içindeyken bir de yazarkasa maliyetinin sırtlarına yüklenmesini istemiyoruz. Alınan kararın bir yıl ertelemeli olarak uygulanmasını talep ediyoruz” dedi.

Kredi erteleme

KOSGEB kredilerini de geri ödemelerinin kısa süre içinde başlayacağını ifade eden Salihoğlu, “ Esnafımızın bunları da ödeyecek durumu yok. Bu konuda da belli bir süre erteleme uygulanmasını talep ediyoruz. 208 yılı belediye vergi harçlarının da esnafın yararına bir oranda belirlenmesini bekliyoruz. Bunun yanında çok su kullanan hamam ve benzeri iş yerlerinin daha uygun bir tarife kullanması gerektiğini düşünüyoruz. Bunu yazılı da istedik ancak sonuç alamadık” şeklinde konuştu. Esnafların sorunlarını her zaman dile getirdiklerini ifade eden Turan Salihoğlu bu sorunların artık çözüme kavuşması gerektiğini de söyledi.

Sigorta konusu

Esnaflar için sigortanın çok önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Turan Salihoğlu, “Şu anda dükkanların çoğu sigortasız durumda. Allah göstermesin bir deprem olduğunda büyük sıkıntı yaşanabilir. Ne hırsızlık ne de deprem sigortası var dükkanların, esnaflarımızın bu konuda duyarlı olmasını ve dükkanlarını sigortalatmalarını tavsiye ediyoruz. Olası bir afet durumunda ya da hırsızlıkta zararı minimuma indirecek bir önlemdir sigorta” dedi. 

6 Aralık 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 528 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın