Günün Tarihi:23 Nisan 2019

CHP Akyazı’da kongre


CHP Akyazı İlçe Kongresinde dün tek listeyle girilen seçimde Recep Furuncuoğlu bir kez daha başkan seçilerek güven tazelemiş oldu.

Geleceğimiz için

Kılıçoğlu Düğün Salonu’nda gerçekleşen ve Nedim Bayraktar tarafından yönetilen genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Yönetim Kurulu faaliyet ve hesap raporlarının okunması ve kabulü ile devam eden kongrede konuşan İlçe Başkanı Recep Furuncuoğlu, Akyazı’da mevcut olan tüm partilere seslenerek, “İlçemizi hak ettiği mertebeye ulaştırmak, geleceğimiz olan çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan korumak için gelin el birliği yapalım” çağrısı yaptı.

 

Oylarımız artmalı

Furuncuoğlu kongrelerine katılanlara ve basına teşekkür ederek, “Basın hepimizin gözü kulağıdır. Bu dalda görev yapan basınımızın değerli mensuplarına teşekkür etmeyi görev sayarım. 2019 seçimlerine şimdiden başlamalı, ev ev dolaşmalı, bütün insanlarımızla kucaklaşmalı ve oy oranımızı arttırmalıyız” dedi.

 

Hendek’i kıskanıyoruz

İlçe başkanının konuşmasından sonra kürsüye Füsun Çetin birliktelik mesajı verirken,  eski Başkan Mithat Baştan eleştiri oklarını önce kendilerine sonra da iktidar partisine çevirdi. Baştan, “Önümüzde bir mahalli bir de genel seçim var. Parti olarak her iki seçime çok iyi hazırlanmalıyız. Hendekliler Akyazı’yı kıskanırlardı şimdi ise biz Hendek’i kıskanıyoruz. İktidarı ve muhalefetiyle ilçemiz için birlikte çalışmalıyı” dedi. 

 

Akcan’a eleştiri

Baştan, bu defa eleştiri oklarını köylüsü olan Belediye Başkanı Hasan Akcan’a çevirdi. Akcan’ın yönetimi ve icraatları ile tüm Akyazılılarda olduğu gibi kendisinde de büyük hayal kırıklığı yarattığını söyleyerek, “Akcan’ın partimize olan düşmanlığı nereden geliyor bilmiyorum. Bize kongre için salon bile tahsis ettirmiyor. Belediyeye ait olan tesisler ticarethaneye dönüşmüş, denetim desen hiç yok kiraya verilen belediyeye ait çay bahçesinde çay bir lira 50 kuruş olmuş insaflı olmak lazım” dedi.

 

İktidara eleştiriler

Motosiklet ve bisikletlilerin cirit attığı çarşı içinde yayaların yürümeye korktuğunu, ana arterlerin park yapan araçlarla tamamen kapatıldığını, yolların çok bozuk olduğunu yapması gereken belediyenin suçu Büyükşehire attığını söyleyen Durmuş, “İktidara da çatarak, meralar gitti, ormanlar gitti, yaylalarımız betonlaştı bunları kim durduracak elbette ki iktidar partisinin yetkilileri, onlardan görevlerini yapmalarını bekliyorum” dedi.

 

Atık su parası

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na da çağrıda bulunan Baştan, “Sayın başkan mahalleye dönüşen köylerden 2019 yılına kadar su ve atık parası almayacağız demiştin. Ödeme makbuzları ardı ardına evlerimize geliyor sözünü tutmanı bekliyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından fakir fukaraya dağıtılan kömürler kalitesiz ve şehrin havasını bozuyor” dedi.

 

CHP kazanacak

Kongre başkanı Nedim Bayraktar’da kendisinin de Akyazılı olduğunu belirterek başladığı konuşmasında Akyazı’nın üzerinde kara bulutların dolaştığını, 2019 yılında yapılacak olan her iki seçimi de partisinin kazanacağını sözlerine ekledi. Kürsüye son olarak Özgür Arık geldi. Arık sert sözlerle hükümete yüklendi ve yerelde belediyelerin genelde ülkenin iyi yönetilmediğini belirterek sözü Akyazı’ya getirdi.

 

Ne duruma düştük

Arık, “1977 yılında Akyazı Belediye Başkanı bizdendi (Ertuğrul Öztürk) İl Başkanı Akyazılıydı (Eczacı Kemal Abuç) iki Milletvekilinden biri Akyazılıydı (‘Barbaros Turgut Boztepe) O zaman oy oranımız yüzde 32’ydi. Bugün ise oy oranımız yüzde 14.80’e düşmüş ve sadece bir Milletvekilimiz var. O zaman aynaya bir bakmamız suçu da kendimizde bulmamız ve kendi kendimize bu duruma neden düştük diye sormamız lazım” dedi.

 

Gönderilen telgraflar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Ankara’da bulunan İl Başkanı Ayça Taşkent ile ç ok sayıda partili Milletvekili kongreye başarı telgrafı gönderdi.

 

Kimler katıldı

Kongreye AK Parti İlçe Başkanı Fevzi Bora, Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, CHP eski Milletvekili Barbaros Turgut Boztepe, Geçen dönem Milletvekili adayları Elif Başer ve Erdoğan Isır, İl Kadın Kolları eski başkanı Füsun Çetin, Gençlik Kolları Başkanı Ulaş Yusuf Konyalı, Merkez İlçe eski başkanı Yılmaz Şahin, partililer ve delegeler katıldı.

 

Yönetim kurulu

Tek listeyle gidilen seçimde Recep Furuncuoğlu’nun başkanlığında oluşan Yönetim Kurul asil üyeliklerine şunlar seçildi. Mustafa İyiyazıcı, Nevzat Turhan, Neşe Türemen, Emel Türkay, Fikriye Açıkmeşe, Şefika Zamanisoğlu, Talat Aşan, Cahit Lüleci, İbrahim Durmaz, Burhan Genç, Burhan Uçar, Erdal Karaoğlan, Ahmet Bilmiş, Mustafa Sağır.

 

İl Delegeliğine ise; Recep Furuncuoğlu, Mustafa İyiyazıcı, Oğuzcan Curoğlu, Emel Türkay, Neşe Türemen, Cihan Meral, Nermin Akalın, Mithat Baştan, İbrahim Durmaz, Muzaffer Başer, Şevki Yanık, Erdal Karaoğlan, Nevzat Turhan, Burak Türemen, Mustafa Sağır, İsmet Karataş, Ahmet Bilmiş, Hilal Coşkun ve Fatma Kara seçildi. 

6 Aralık 2017 , Çarşamba Bu haber toplam 489 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama