Günün Tarihi:16 Kasım 2018

 

 

Namık Kemal’e kütüphane


Namık Kemal Ortaokulu’nun yenilenen kütüphanesi düzenlenen törenle açıldı.

Kütüphane yenilende

Kütüphane açılışına Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Koray Keskin, Tuncay Alioğlu, Sabihahanım Ortaokulu Müdürü Eyüp Kotan, Şehit Lokman Eker Ortaokulu Öğretmenleri Durmuş Tokak, Mehmet Çalışkan, öğrenciler ve veliler katıldı. Kütüphane, Okul Müdürü Ferdi Tanrıver, Müdür Yardımcısı Ramazan Ali Arı, Türkçe Öğretmenleri Sevda Avcı Polat ve Uğur Uçar, Görsel Sanatlar Öğretmeni Emel AktürkK’ün emekleri ile yenilendi.

 

İşbirliğiyle yapıldı

Okul Müdürü Ferdi Tanrıver, “Bir kütüphane bin hapishane kapatır’ sözünü unutmayalım. Öğretmen-öğrenci-veli işbirliği ile kütüphanemizi daha zengin ve yararlanılabilir bir yer hâline getirmeye çalıştık” dedi.

 

En çok okuyan

Herkesin büyük ilgi gösterdiği açılışta kütüphaneyi ve kitapları inceleyenlerin beğenileri gözlerden kaçmadı. Öğrenciler için oluşturulan okuma köşesi, oyunlar, kitaplık ve panolar ilgi çekti. Kütüphanenin kullanımında, kitap alan öğrencilerin kaydının tutulacağı bir bilgisayar programının da olduğu, bu sayede en çok kitap okuyan öğrenci, en çok okuyan sınıf ve en çok okunan kitap bilgilerinin de tutulacağı açıklandı. Bu sayede öğrencilerin kitaba, kütüphaneye karşı olumlu tutum geliştirerek daha fazla kitap okumalarının amaçlandığı belirtildi.

7 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 643 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın