Günün Tarihi:22 Şubat 2019

Miniklerin hayalleri yeşerdi


Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, sosyal sorumluluk yönetimi dersi kapsamında hazırladıkları ‘’Yeşeren Hayaller ‘’ projesi ile sevgi evlerinde kalan çocukları hayallerine kavuşturdu.

Dilek tuttular

Proje ekibinden öğrenci Selinay Sekinpunar süreci şöyle anlattı. “Üç aylık bir çalışma sonunda gerçekleşen projenin başlangıcında Sevgi Evlerinde kalan çocuklarla zaman zaman birlikte olduk. Bir dilek tutmalarını ve o dileği kağıtlara yazmaları istendi. Dilek ağacına asılan isteklerin belirlenmesinden sonra dileklerin temini için sponsor arayışına başlandı. Duyarlı vatandaşlar, kurum ve kuruluşlar tarafından karşılanan isteklerinin finalinde de tiyatro oyunu ve müzik eğlence eşliğinde muhteşem bir gece yaşattık” dedi.

Tebessüm bırakmak

Sapanca Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen’ in açılış konuşmasıyla başlayan gecede Özen, “Amacımız geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın hayata umutla bakmalarına katkıda bulunarak, onların yüzlerinde tatlı bir tebessüm bırakacağımıza inanarak mutlu olmalarını sağlamak, sürdürülebilir güzel bir dünya hayali kurmaktır” dedi.

Sahneye çıkarak

Arifiye Sevgi Evleri Müdürü Hatice Gümüş, Sevgi Evlerinde Kalan çocukların yalnız olmadıklarını, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, kurum olarak bu tip projeleri önemsediklerini, sahip çıktıklarını, desteklediklerini vurgulayarak teşekkür etti.

Protokol konuşmalarından sonra Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, proje sponsorları teşekkür etti. Gecenin en önemli anına geçildiğinde nefesler tutuldu. Dilek ağacına asılı notlar ve etrafında hediyelerin olduğu sahneye tek tek isimleri okunarak çağrılan öğrenciler protokol üyeleri eşliğinde dileklerine kavuşturuldu. Hediye paketlerini heyecanla açan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Gecenin finalinde ise Müzisyen Savaş Aşık’ın, şarkılarına eşlik eden çocuklar zaman zaman yeteneklerini ortaya dökerek tek başlarına gitar çalıp şarkı söylediler. Proje ekibi ve çocuklar beraber şarkılar söyleyerek, zaman zaman oyun havaları ve pop müzik ile coştular. 

7 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 543 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın