Günün Tarihi:16 Kasım 2018

 

 

Akyazı’da son meclis


Akyazı Belediye Meclisi 2017 yılının son toplantısını Hasan Akcan yönetiminde gerçekleştirerek 8’i ana, 7’si ilave olmak üzere toplamda 15 gündemi karara bağladı.

Gündem maddeleri

Yoklama yapılması ile başlayan toplantı da gündem maddeleri tek tek okunarak sunulan oylamada kabul gördü. Gündem dışı konuşma yapılmayınca toplantıyı yöneten Belediye Başkanı Hasan Akcan gündem maddelerinin görüşülmesine geçti. Gündemin birinci maddesinde İnönü Mahallesi bulunan 10 metrelik yolun 7 metreye düşürülmesiyle ilgili istek kabul gördü. İkinci maddede yer ayan Alaağaç Mahallesi’ndeki 7 metrelik imar yolunun parselin güney tarafındaki sınıra kaydırılmasıyla geldiği şekliyle kabul edildi.

 

Yağlı Güreşlere

Üçüncü madde de yer alan Vakıf Mahallesinde yapılması planlanan 1/1000 ölçekli imar uygulama plan sınırlarının belirleyici olması bakımından genişletilmesi ve bölgedeki yolun genişletilmesi isteği kabul gördü. Dördüncü madde de yer alan İnönü Mahallesi 7046  No.lu Sokak isminin Şehit Erdal Vardar Sokak olarak değiştirildi. Beşinci madde de yer alan Yağlı Güreş düzenleyen Kentler Birliğine üye olunması ve Hasan Akcan, meclis üyeleri Mehmet Öztürk, Tuncer Akbayrak ve Abdurrahman Atmaca’nın temsilci olmaları maddesi de meclisten geçti.

 

Kamil Özdağ ismi

6nci madde de yer alan Cumhuriyet Mahallesi 1063 ve 1078 No.lu sokakların kesişim noktasından yapılmakta olan Güreş Eğitimi Merkezinin isminin Kamil Özdağ Güreş Eğitim Merkezi olarak belirlenmesi teklifi üyelerin oybirliği ile kabul edildi ve böylece yapımı sürmekte olan tesisin ismi Milli güreşçi, Dünya ve Avrupa şampiyonu Kamil Özdağ’ın ismi verilmiş oldu.

 

63 taşınmasın satışı

Yedinci madde de yer alan isteği göre Bireysel Emeklilik tasarruf ve yatırım sistemi Kamu ve Merkez Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, çalışanların otomatik olarak emeklilik planına dahil edilmesi amacıyla sözleşme yapma yetkisi belediye başkanına verildi. Gündemine son maddesinde geçici işçi vizeleri teklifi kabul edildi. İlave gündemin ilk maddesinde Altındere Mahallesi imar planı oy birliğiyle kabul edildi. İkinci madde de yer alan belediyeye ait 63 taşınmazın satılması için başkan ve encümene yetki verildi.

 

Yeni askerlik şubesi

Üçüncü madde de ise yeni askerlik şubesi binasının yapılması oy birliğiyle kabul edilirken, dördüncü madde de memur kadrolarda değişiklik yapılmasına ilişkin teklif hazırlandığı şekli ile kabul edildi. Beşinci madde mülkiyeti belediyeye ait Ömercikler Mahallesindeki Kütüphanenin 15 yıl süreyle bedelsiz olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesi ilişkin iptal kararı onaylandı. Altıncı madde de Alaağaç Mahallesi Dağdibi mevkiindeki fındıklığın satın alınmasına onay verildi. Son madde de ise belediye birimlerince ihtiyaç duyulan 21 ay süreli araç kiralama hizmet alımı kabul edildi.

7 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 204 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın