Günün Tarihi:18 Kasım 2018

 

 

Noterlerde yeni dönem


1 Ocak 2018 itibariyle araçların sicil ve tescil işlemlerinin Noterler aracılığıyla yapılacak olması nedeniyle Sakarya Noter Odası tarafından personele yönelik bilgilendirme eğitimi düzenlendi.

Emniyet tarafından yürütülen araz tescil ve hizmetlerine ilişkin işlemlerin artık Türkiye Noterler Birliği üyelerine devrolacağını belirten Sakarya Noter Odası Başkanı Mehmet Ermiş, “Bu devir ile birlikte araç tescil işlemlerine ilişkin olarak noterliklere devredilen iş ve işlemler hakkında Noterler ve çalışanlarına yönelik eğitim toplantısı düzenledik.  Araç sicil ve tescil işlemleri veri tabanının Noterler Birliği tarafından tutulacak ve yönetimi, güvenliği sağlanacak. Veri tabanında yer alan bilgiler anlık olarak Emniyet Genel Müdürlüğü ile paylaşılacak. Ayrıca düzenlenen tüm belgeler gizli olacak” dedi. Sakarya Best Western Premier Otel’de gerçekleşen eğitimde merak edilen sorularda cevap buldu. 

7 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 535 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın