Günün Tarihi:18 Kasım 2018

 

 

Heyecan dorukta!


CHP’de Adapazarı İlçe Kongresi için her grubun ayrı aday çıkarması üzerine ilçe başkan adayı sayısı 4’e yükseldi. Hal böyle olunca kongrede oy kullanacak olan 396 delegeyi şimdiden heyecan bastı.

İktidarın adayı

CHP Sakarya Örgütü’nde Milletvekili Engin Özkoç ile İl Başkanı Ayça Taşkent ve Adapazarı İlçe Başkanı İlker Yılmaz birlikte hareket eden isimler olarak biliniyor. İktidar grubu denilen bu ekibin ilçe başkan adayı İl Başkan Yardımcısı Elif Yar oldu. Mevcut Başkan İlker Yılmaz ise yeniden aday olmadı.

Muhalefet isimler

İl başkanlığı için adı geçen ve mevcut yönetimlere karşı oldukları bilinen grupların çıkardığı adaylar ise muhalefet olarak adlandırılıyor. Muhalefetçilerin adayları ise Erol Aydın, Altuğ Balcıoğlu ve Fatma Kurtuluş olunca bir anda başkanlık yarışına 4 isim katılmış oldu.

122 delege seçilecek

Pazar günü saat 11.00’de Duygular (Funda) Düğün Salonu’nda yapılacak kongre il başkanlığı için de büyük önem taşıyor. Çünkü il başkanını seçecek delegelerin neredeyse yarısı 122 delege olarak bu kongrede belirlenecek. Bu nedenle kongre büyük heyecanla bekleniyor. 

7 Aralık 2017 , Perşembe Bu haber toplam 753 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın