Günün Tarihi:19 Mart 2019

Mahalleliden eylem hazırlığı


Akyazı Kuzuluk Mahallesi sakinlerinin alt yapı çalışmaları nedeniyle 4 yıldır sıkıntı çektiklerini dile getirerek, “Bir türlü bitmeyen çalışmalardan artık bıktık. Bu duruma bir an önce çözüm getirilmesini istiyoruz” sözleri ile sitem ettiler.

‘Bunaldık’

Yağışlı havalarda evlerini kanalizasyon taşması sonucu pis suların bastığına dikkat çeken Kuzuluk Mahalle sakinleri, “Bu durumu bildirmediğimiz yer kalmadı ama bir türlü bu sorunumuza bir çare bulunmuyor ve biz her yağıştan sonra evlerimizin içine kadar giren foseptik sularını boşaltmaktan bıktık diye adeta haykırıyorlar. Kanalizasyonda olduğu gibi içme suyu isale hattı çalışmalarında da birçok eksiklerin görüldüğüne dikkat çeken Mahalle sakinleri, daha çalışma bitmeden yeni hatta su verildiğinde bir çok yerde arızalar oluşuyor. Çalışmalar bittikten sonra SASKİ kanalizasyon ve içme suyu isale hatlarını nasıl teslim alacak merak konumuzdur diyerek yapılan çalışmaların denetimden uzak olduğu görüşünde olduklarını belirtiyorlar.

Köstebek yuvası

Kuzuluk Mahalle sakinleri, “Yollarımız köstebek yuvası gibi. Bırakın araçları yaya olarak bile bizler yolumuzda yürüyemiyoruz. Toplu taşımacılık yapan midibüsler yeni alınmalarına rağmen kısa sürede tamirhanelerden çıkamaz hale geldiler. Bu durum hepimize zarar veriyor. Artık bu olumsuzlukları görmek istemiyoruz ama derdimize derman olacak kim ise onu bulmakta zorlanıyoruz diyerek şikâyetlerini dile getirmeyi sürdürüyorlar. Biz bir taraftan yolumuz ne zaman asfaltlanacak, bizler toz yutmaktan çamur içinde yürümekten ne zaman kurtulacağız diye söylenirken, şimdi de yolumuzun kim tarafından yapılacağını bilemez durumdayız. Gerçekten delik deşik halde olan bu yolumuzu kim yapacak. Akyazı Belediyesi mi? yoksa Büyükşehir Belediyesi mi? Çünkü hangisine sorsak suçu diğerine atıyor” diye konuştular.

Zorluklar

Kuzuluk Mahallesinden geçmekte olan D-140 Karayolunun Şose ve Orta Mahalleyi birbirinden ayırdığını, iki Mahallenin ortak birçok noktaları olduğu için sürekli olarak birbirlerine gidip gelme zorunda olduklarını belirten her iki mahalle sakinleri, iki mahalleyi birbirinden ayıran D-140 karayolu üzerine bir araç üst geçidinin yapılmasını, ya da iki mahallenin bağlantı kurduğu yerde bir geçiş sisteminin yapılmasını istemelerine rağmen, yetkililerin araç üst geçidi yerine yaya üst geçidi yapmayı uygun gördüklerini, bundan dolayı da Şose Mahallesinden Orta Mahallesine ya da Orta Mahalleden Şose Mahallesine gidip gelmek isteyenlerin ya Fabrikalar diye isimlendirilen yerden ya da İhlas Kaplıca tesislerinin önünden geçerek gitmeleri gerektiğini, bu durumda gidiş ve dönüş için iki mahalle sakinlerinin en az 5 Km. fazladan yol kat etmek zorunda kaldıklarını, ifade ettiler.

Eylem

Sıkıntılarını dile getirmek ve seslerini duyurmak için eylem yapaya hazırlandıklarını ifade eden mahalle sakinleri, “Sorunların bir türlü bitmiyor olması, gün geç tikçe sorunların daha da büyümesi ile bunaldık. Sorunumuza çare olacak yetkili birini bulamıyoruz. Anlaşılıyor ki biz sorunlarımızdan tamamen kurtulabilmek için eylem yapmamız gerekiyor. Bizde ses getirecek bir eylem için hazırlıklarımıza başladık” şeklinde konuştular. 

8 Aralık 2017 , Cuma Bu haber toplam 390 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın