Günün Tarihi:23 Ekim 2018

 

 

Taksiciler sonunda mutlu


Taksi ile ulaşımda kısa mesafede indi bindi ücreti uygulaması yürürlüğe girdi. Düzenlemeye göre kısa mesafe ücreti 9 lira olarak belirlendi.

9 lira

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın talebi ve Büyükşehir Belediyesi'nin kabul ettiği düzenlemeye göre kısa mesafe ücreti 9 lira oldu. Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz, “ Taksici esnafımız kısa mesafe ücretlendirme konusuna aylardır çözüm bekliyordu. Biz bu konuyu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME)  ilettik. Yapılan çalışma sonrası esnafımızın talebi kabul gördü. Çıkan kara ile 2 km’ye kadar olan indi-bindi ücreti 9 lira oldu. 2 km sonrası taksimetre ücreti eski fiyat olan 3 lira olarak ücretlendirilmeye devam edilecek. Yeni uygulama dün başladı.  Bizler vatandaşımızdan bu konuda anlayış bekliyoruz” dedi.

 Yeni düzenleme

Taksimetrelerin yeni tarifeye göre ayarlanması gerektiğini belirten Başkan Canbaz, “25 Aralık tarihine kadar taksici esnafımız, taksimetrelerini yeni düzenlemeye uyarlı hale getirmelidirler. Bu süre içerisinde ayar yaptırmayan esnafımız yönetmeliğe aykırı çalışmaktan cezalı duruma düşecekler. Esnafımızın cezaya maruz kalıp mağdur olmamaları için taksimetrelerini yeni düzenleme uygun hale getirmeleri kendi menfaatlerine olacaktır” şeklinde konuştu. 

12 Aralık 2017 , Salı Bu haber toplam 411 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın