Günün Tarihi:19 Haziran 2019

‘İstersek beşikte sallar dünyayı da sallarız!’


Ak Parti Akyazı Kadın Kollarının 5.olağan Kongresi Kılıçoğlu düğün salonunda gerçekleşti. İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi Şebnem Arapoğlu tarafından yönetilen kongreye ilgi fazlaydı.

Katılım

Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesi ile başlayan kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı kendi sesinden dinletildi. Bütçe görüşmeleri nedeniyle gerçekleşen Kadın Kolları Kongresine Milletvekili olarak sadece Ayhan Sefer Üstün katıldı. AK Parti Kadın Kolları Akyazı İlçe kongresine konuşma yapanların dışında Ziraat Odası Başkanı Şener Bayraktar, Belediye eski başkanı Yaşar Yazıcı, Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Çakmak, Belediye Meclis üyeleri, AK Parti İlçe Yönetim kurulu üyeleri, bazı İlçelerden gelen Kadın Kolları başkanları, Mahalle Muhtarları, SESOB’a bağlı Odaların başkanları ile delegeler ve çoğunluğu hanım olan partililer katıldı.

2019

Kürsüye ilk olarak AK Parti Akyazı Kadın Kolları Başkanı ve bu kongrede de tek başkan aday olarak çıkan Oya Asan geldi. Kongrelerine katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında Akyazı İlçe Teşkilatı’nın Marmara Bölgesi’nde birinci olmasında kadınların büyük rolü olduğunun altını çizen Asan, “Biz kadınlar daha çok çalışıp 2019 yılında yapılacak olan seçimde başarı çıtamızı daha yükseklere çıkartacağız” dedi.

‘Çok çalışmalıyız’

“Bir partinin kadın kolları ne kadar güçlüyse o partinin elini ve belini kimse bükemez” ifadelerini kullanan Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı olarak seçimlerde elde edilen başarıda kadınların büyük katkısı olduğunun altını çizdi. İlçe Başkanı Fevzi Bora, “İlçe olarak başarılıysak bunda Kadın Kollarımızın katkısı hayli fazladır. 2019 yılı bizim için çok çok önemlidir. Hepimiz bu önemi kavrayarak daha çok çalışmak zorundayız” şeklinde konuştu. AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, gerek toplum da ve gerekse siyasi hayatta kadının önemli bir rol ve güce sahip olduğunu belirtti.

‘Asla yılmayız’

Hatipoğlu, “Partimiz kadınlarını Nene Hatun Fatma Hanım gibi canını dişine takarak çalışmaya davet ediyorum siyaset yapan kadınların erkeklere göre daha fazla çalışıyor. Biz kadınlar evimizdeki işlerimizi yaparız. Daha sonra siyaset için dışarı çıkar ev ev gezer ve evlerin kapısını çalarız. Kapısını çaldığımız insanların bazıları bizi buyur eder bazıları etmeyebilir. Biz asla yılmayız. İnsanların önce kapılarını sonra da gönüllerini çalmak zorundayız. Bunu ne kadar fazla yapar ve ne kadar çok evin kapısını ve gönüllerini çalarsak o kadar başarılı oluruz. Onun için ben kadınlarımızı 2019 seçimleri için daha çok çalışmaya davet ediyorum” dedi.

Akyazı yetmez!

Akyazı’nın Marmara Bölgesi birincisi olmasının büyük başarı olduğunu ifade eden Hatipoğlu, “Ancak yeterli değildir. Ben Akyazı’dan ve Akyazılılardan Türkiye birincisi olmalarını istiyor ve bekliyorum. Ülkede 18 yıl ezanlarımız Türkçe okundu. Kuran-ı Kerim okumak yasaklanmıştı. Allaha şükür şimdi hürriyetimize kavuştuk. Kadınlar beşikte sallar isterlerse dünyayı da sallar.

Kardeşlik

Kongrelerini kardeşlik duyguları içinde yapmayı sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “AK Partide görev yapanların kesinlikle makam ve koltuk sevdalısı değildir. Bizde kime görev verilirse onun etrafından diğerlerimiz toplanır ve partimiz için canla başla çalışırız” dedi. Toçoğlu, konuşmasını Büyükşehir olarak İlçeler bazında yaptıkları çalışmalardan ve getirdikleri hizmetlerden bahsettikten sonra 2019 yılında yapılacak olan seçimin çok önemli olduğunun altını çizerek tamamladı.

‘Kadınlar değerlidir’

Kürsüye son olarak Milletvekili Ayhan Sefer Üstün geldi. Üstün, “Bugün bu kongreye kaçamak yaparak geldim. Bildiğiniz gibi şu anda meclisimizde bütçe görüşmeleri yapılıyor. Benim de orada olmam ve katkı vermem lazımdı. Ancak Kadın Kolları İl Başkanımızın davetini kıramadım, şu anda buradayım ve aranızdayım. Kadınların toplumdaki yerleri çok önemli.  Bizim partimizde kadınlarımız çok değerlidirler, partimize verdikleri katkılar asla unutulamaz ve inkar edilemez” ifadelerini kullandı.

Canla başla

Türkiye’yi ancak AK Parti’nin ileriye götüreceğini hatta uçuracağını söyleyen Üstün, “Güçlü bir Türkiye, güçlü bir ekonomi ve refah düzeyi üst sınırlara dayanması ve de AK Parti iktidarları tarafından başlatılan ancak tamamlanamamış olan eser ve hizmetleri tamamlanması, ülkemizin refah seviyesinin arttırılması için 2019 yılında yapılacak olan seçimi mutlaka bizim kazanmamız lazım. Onun içinde başta siz muhterem hanım kardeşlerimiz olmak üzere hepimiz el birliğiyle canla ve başla çalışmak zorundayız” diyerek konuşmasını tamamladı. (Salim ÖZYILMAZ)

Başkan: Oya Asan

Yönetim Kurulu Üyeleri: Zeynep Yıldırım, Nilüfer Öztürk, Nurcan Bağlan, Zeynep Özgöz, Dilek Kanmaz, Kamile Jamin, Işıl Yalçın, Sema Karslı, Perihan Akbayrak, Hamide Kahveci, Nurten Birincioğlu, Nağihan Yılmaz, Emine Tok, Huriye Şimşir, Havva Türkmen, Ayşe Aydoğdu, İsmet Düzcan, Hülya Tutak Ve Emine Tekin.

İL DELEGELERİ: Hümeyra H. Saygıdeğer, Zeynep Yıldırım, Ayşe Yılmaz, Emine Gürgen, Özlem Özel, İlknur Akcan, Gönül Bora, Nurcan Bağlan, Zeynep Özgöz, Meryem Sağlam, Nilüfer Öztürk, Sema Karslı, Işıl Yalçın, Hamide Kahveci, Ayşe Aydoğdu, Hülya Tutak, Huriye Şimşir, Fatma Kuş, Perihan Akbayrak, Nurten Birincioğlu, İsmet Düzcan, Nafihan Yılmaz, Kamile Jamin, Emine Tok, Emine Tekin, Vildan Kılıç, Ayşe Kuroğlu, Sevim Uzun, Dilek Soykan, Hanife Salman, Fatma Koşar, Ümmihan Meral, Emriye Asan, Nurşah Sarı, Züleyha Nehir, Nursena Sağlam, Çağla Öztürk, Nurdan Kavi, Havva Türkmen, Fatma Atik, Sevinç Özer, Asiye Dinç, Dilek Kanmaz, Büşra A. Kahraman, Münteha Kahveci, Çiğdem Sarıgözyuman, Ayşe Kıl, Merve Dertli, Nagihan Kara, Gülşen Akay, Nejla Sağdıç, İradet Başer, Emel Silah, Meryem Aydoğdu, Meryem Sayılı, Zeynur Karslı, Ayten Yılmaz, Nagihan Kızıldağ, Nurhayat Sofuoğlu, Sebahat Kuzuluk.

17 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 709 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama