Günün Tarihi:22 Ocak 2019

 

 

Afetlere karşı birlikteler


Türkiye Radyo Amatörleri(TRAC) ile Sakarya Afet Bilinçlendirme, Afete Hazırlama ve Arama Kurtarma Derneği (S.A.B.A.H) bundan böyle birlikte çalışmayı kararlaştırdı.

Destek

Merkezi Hendek’te bulunan TRAC Sakarya Şubesi başkan ve üyeleri Merkezi Akyazı’da olan S.A.B.A.H. Derneğinin davetlisi olarak Akyazı’ya yaptıkları ziyaret sırasında bu kararı aldılar. S.A.B.AH. Derneğinin eğitim merkezi salonunda yapılan toplantı tanışma ile başladı. Her iki Derneğin başkan ve üyelerinin kendilerini tanıtmalarının ardından dernek faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bunuldu. Olası afetlerde birlikte çalışma alanları ve birbirlerine nasıl destek olabilecekleri konuları belirlendi.

Gönüllülük

Toplantıda ayrıca ortak tatbikat yapılması konularında anlaşmaya varıldı. Her iki dernek arasında karşılıklı ziyaretler yapılarak birlikteliğin güçlendirilmesi ve dernekler arsında karşılıklı üye olunması konusunda anlaşmaya varıldı. Bilindiği gibi her iki dernek te gönüllülük esasına dayalı olarak biri haberleşme diğeri de afetlere karşı vatandaşları hazırlıklı olmaları konularında eğitim veriyor ve uygulamalar yapıyor.

17 Aralık 2017 , Pazar Bu haber toplam 429 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın