Günün Tarihi:20 Şubat 2019

İlk çocuk meclisi!


Sapanca’da 15 ilköğretim okulu müdürleri tarafından belirlenen, her okuldan üçer öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ‘Çocuk Meclisi’nde 13 çalışma gurubu ve üyeleri belirlendi.

Çocuktan al haberi

İlköğretim okulu öğrencilerinden oluşan Sapanca Kent Konseyi Çocuk Meclisi’nin oturumunda konuşan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Sapanca’mızda artık çocuklarımıza ait Çocuk Meclisimiz bugünden itibaren vardır. Hepimize hayırlı olsun. Çocuktan al haberi, gibi toplumsal yaşamımızın sorunlarını, çözümlerini çocuklarımızla birlikte ortak kararlar alarak hizmete çevireceğiz. Toplumsal dayanışmaya, birliğe, yardımlaşmaya sivil kurumlarla birlikte demokratik katılımla ve kurumsal anlamda açılıma, her türlü desteği verdiğimizin çok güzel örneği olan Çocuk Meclisimizle Sapanca’mızın geleceğine sahip çıkıyoruz” dedi.

 

Divan oluştu

 

Belirli periyotlarla toplanacak Çocuk Meclisi’nin ilk toplantısındaki seçim sonucu Sinan Göksun Ortaokulu’ndan Eda Bayar Meclis Başkanlığı’na, Alaçam Ortaokulu’ndan Ahmet Arda Topaloğlu Başkan Yardımcılığına, Kemalettin Sami Paşa Ortaokulu’ndan Balkaya kâtipliğe seçildi. Çocuk Meclis Başkanı Eda Bayar, “Bugün bu platformda olmaktan mutluluk duyuyorum. Sapanca’nın hatta Sakarya’nın ilk Kent Konseyi Çocuk Meclis Başkanlığı görevini çok değerli arkadaşlarımın oylarıyla geldim. Çalışma arkadaşlarımla hakkıyla yerine getireceğimize inanıyorum. Sapanca için Sakarya için bizde varız” dedi.

 

Komisyonlar oluştu

Çocuk Meclisi Çalışma Gurupları; Spor Komisyonu, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Komisyonu, Çevre Komisyonu, Çocuk Hakları Komisyonu, Çocuk Hakları Komisyonu, Çocuk Sorunları Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Engeli Çocuklar Komisyonu, Gezi Komisyonu, Hayvanları Sevme ve Koruma Komisyonu, Kültür Sanat Komisyonu, Sağlık Komisyonu, Zararlı Alışkanlıklarla Mücadele Komisyonları’ndan oluşturuldu.

 

Kararlar alındı

 

Sapanca Çocuk Meclisi’nin ilk oturumunda, Çocuk Gözüyle Sapanca Resim Yarışması, Çizgi Film ve Çocuk Sinema Günleri, il ve ilçe protokollerine ziyaretler, barınak ve Dost Eller Mağazası ziyaretleri, Benim İçin Ağaçtan Kitap Topla Kampanyası, İnternet Bağımlılığına Son Kampanyalarının kararları aldı. 

Çocuk Meclisi’ne Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Sapanca Kent Konseyi’nden Kenan Hürel, Belediye Başkan Yardımcıları; Mubin Yeni, Özcan Yavuz, İsa Sezer ve çok sayıda veli katıldı.

Meclis’ten kimler var?

Eylül Yıldırım, Ebrar Çalık, Mehmet Mustafa Polat, Kuzey Yavuz, Melih Kubilay, Hüseyin Çalık, Çınar Çilesiz, Sena Dindarlı, Hamide Naz Yılmazer, Hasan Çalt, Tanem Öztürk, Cemal Arda Karaaslan, Tugba Yılma, Z. Aslı Doğruyol, Esma Keskin, Doruk Karabulut, Mustafa Talha Özdemir, BuseNur Dalbastı, Bulut Koyun, Nisanur Kızılkaya, Eslem Sofuoğlu, Berkay Çınar, Zeynep Çetin, Şevval Çetin, Yağız Baba, Yağmur Taşkıran, Yağmur Çatan, Ahmet Arda Topaloğlu, Ceren Pir, Muhammet İbrahim Gökkaya, Yunus Can Yılmazkaya, Sıla Nida Kahraman, Buse Çelik, Eda Bayar, Nazlıcan Aydın, Mert Özgül, Muhammet Eren Angın, Miray Güzel, Merve Aydın, Semih Tekinalp, Kevser Özdemir, Hüseyin Şahin, Özüm Gür, Ayşe Balkaya, Candaş Afal

18 Aralık 2017 , Pazartesi Bu haber toplam 463 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

altın